Sakarya İHH’dan Suriye’deki Yetimlere Oyuncak Şenliği

Sakarya İHH Suriye’de Azez bölgesinde bulunan mülteci kamplarında yaşayan yetim ve mülteci çocuklar için oyuncak şenliği düzenleyecek ve bayramlık kıyafet dağıtımı gerçekleştirecek.

Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın yaptığı açıklamada; Oyuncak şenliği için bir tır dolusu oyuncak ve bayramlık kıyafetin Sakarya’dan Azez’e yola çıktığını söyledi.

Aydın; Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’nun katkılarıyla Suriye’de kamplarda çadırlarda yaşayan mazlum çocukların yüzlerini bir nebze de olsa güldürebilmek için kıyafet ve oyuncak yüklü tırımız hareket etti. Sakarya Genç İHH ve Hanım Komisyonumuzun titiz ve yoğun çalışması neticesinde elde edilen oyuncaklar yine Genç İHH üyesi gönüllülerimiz tarafından yetim ve mülteci çocuklara dağıtılacak.

Büyükşehir Belediye Başkanımızın katkılarıyla Hüseyin Goncagül ve Ekibi çocukları eğlendirecek ve onlarla keyifli bir vakit geçireceğiz. Meddah, karagöz Hacivat gösterileri ve çeşitli oyunlar ile çocuklarla savaşın travmasından uzak eğlenceli bir şenlik olacak.

Oyun ve eğlencenin yanı sıra süt meyve suyu ve kek vb ikramlar ile çocuklara unutamayacakları bir gün yaşatmayı hedefliyoruz. Bu etkinliğimizde bizleri yalnız bırakmayan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu olmak üzere oyuncak ve kıyafet yardımında bulunan tüm hayırseverlere, bu şenliğe hazırlık sürecinde yoğun mesai harcayan genç gönüllü kardeşlerime canı gönülden teşekkür ediyorum diye konuştu.
5 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
c384bc9c68b9d4f0ffdd0fe0bccf49e5@