Sakarya için yağış uyarısının rengi turuncuya döndü

Meteoroloji'nin Sakarya için dün yaptığı sarı kodlu kuvvetli yağış uyarısı bugün bir üst kategori olan turuncu koda döndü.

Meteoroloji ve AFAD, Sakarya dahil 21 ilde şiddetli yağış beklendiğini ve bu illerde sel ve taşkınlara karşı vatandaşların tedbirli olmaları uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü‘nden alınan bilgilere göre, bugün İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Balıkesir ve Çanakkale, Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak Kastamonu, Sinop, Bartın, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Afyonkarahisar ve Kütahya çevreleri ile Çorum'da şiddetli yağış bekleniyor.

AFAD ise, sosyal medya hesabından, bu illerde beklenen yoğun yağış nedeniyle uyarı mesajı paylaştı.

"Baskınlara karşı tedbirli olun"

AFAD açıklamasında, ''Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, Pazar günü ilk saatlerden itibaren, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Balıkesir ve Çanakkale'nin doğusu ile zamanla Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak ile Kastamonu, Sinop ve Bartın'ın iç kesimleri; Ankara, Eskişehir ve Çankırı; Afyonkarahisar ve Kütahya çevreleri ile Çorum'un batısında kuvvetli yağış bekleniyor. Sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı ve fırtına gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olun'' ifadelerine yer verildi.

TURUNCU KOD

Hava durumu tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çok tedbirli olmalı, güncel meteorolojik koşullar ve tahminler takip edilmelidir.

 

6 ay önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]