Sakarya GİAD, SAÜ'ye Ziyarette Bulundu

Sakarya Genç Girişimciler ve İşadamları Derneği Başkanı Zafer Bekdemir ve Yönetim Kurulu Üyelerinin gerçekleştirdiği ziyarette, üniversite ile derneğin ortak proje ve faaliyetlerde bulunabileceği, çeşitli etkinlikler aracılığıyla üniversite öğrencilerinin, iş dünyasını yakından tanıma fırsatı yakalayabileceği belirtildi. Yönetim Kurulu Üyeleri, yapılacak çalışmalar vesilesiyle gençlerin henüz öğrenciyken, girişimcilerle tanışması ve ticareti görerek öğrenmelerini önemsediklerini ifade etti.

DERNEĞİMİZ GENÇ VE DİNAMİK İNSANLARDAN OLUŞUYOR

Sakarya GİAD Başkanı Zafer Bekdemir, “TÜGİK'e bağlı Sakarya GİAD olarak, derneğimiz genç ve dinamik insanlardan oluşuyor. Yaşları birbirine yakın insanların birlik ve beraberlik esasında kolayca uyum sağlayabileceklerini ve bu sayede daha kolay başarı elde edebileceklerine inanıyoruz. Bu anlamda üniversitenin ilgili bölümleriyle iletişim ve etkileşimimizi diri tutup öğrencilerin heyecanını, bizlerin tecrübeleriyle harmanlayıp onlara yol göstermeyi hedefliyoruz. Bunu yaparken de iki kurum arasında gerçekleşecek etkinlik ve faaliyetlerle köprü oluşturmak, birlikte projeler yürütmek istiyoruz. İki kurumun karşılıklı olarak belirlediği düzenlemelerle konferans, söyleşi ve fayda sağlayacak etkinlikler gerçekleştirilebilir, iş dünyası ve öğrencileri buluşturabiliriz. Bunları yaparken de rektörümüzün bilgi ve becerileri bizlere ışık olacaktır." dedi. Görüşmenin devamında, çeşitli fikir alışverişleri yapıldı ve üniversitenin ilgili bölümlerimden oluşan bir öğrenci konseyi belirleyip, öğrencilerin dernekte bulunma ve projelere katılma imkânı sağlanacağı konuşuldu.

GENÇLERİMİZE YOL GÖSTERECEĞİNE, FAYDALI OLACAĞINA İNANIYORUM

Sakarya GİAD’ın görüş ve önerilerini özveriyle dinleyen ve bu konuda gerçekleştirilebilecek farklı proje fikirleri sunan Sakarya Üniversitesi Rektörü Fatih Savaşan, “Sakarya GİAD’ın gençlerimize yol göstereceğine, faydalı olacağına inanıyorum. Öğrencilerin ticareti tanıması, ticaret havası alması hoşumuza gider. Öğrencilerimizin ekosisteme ayak uydurmuş kişilerle temas halinde olması, onlara çok fayda sağlayacaktır.” ifadelerinde bulundu.

Elart sakarya bayi
Sakarya kitapçılar
1 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]