Sakarya Büyükşehir, Hentbol Süper Ligi'ndeki İlk Sezonunda Gözünü Zirveye Dikti

Lexmark Fotokopi Sakarya
Sakarya lise kitapları
9 gün önce
Hentbol Erkekler Süper Ligi'nin yeni ekiplerinden Sakarya Büyükşehir Belediyespor, ilk sezonunda şampiyonluğu hedefliyor.
Yaklaşık 2 aydır yeni sezon hazırlıklarını sürdüren ve katıldığı iki özel turnuvada kupayı havaya kaldıran Sakarya ekibi, ligin başlamasını iple çekiyor.
Sakarya ekibi, ligin ilk haftasında 13 Eylül Salı günü itibariyle sahasında Beykoz Belediyespor ile karşılaşacak.
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 30 branşta 5 bin sporcuyla mücadele verdiklerini, müsabakalarda ciddi başarılar elde ettiklerini iletti.
Hentbol takımının yeni sezon hazırlıklarını tamamladığını ifade eden Yüce, "İlk maçımız Beykoz Belediyesi ile olacak. Beykoz'la dostluk, kardeşlik olmasını istiyoruz. Tabi başarının da Sakarya'nın olmasını istiyoruz. Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak Hentbol takımında Süper Lig'de bu sene şampiyon olmaya ant içtik. Sporcularımızla, hocamızla karar verdik, onlar da kolları sıvadılar. İnşallah takımımızı şampiyon yapacağımız günü iple çekiyoruz. Sezonun hayırlı olmasını temenni ediyorum." şeklinde ifade etti.
Takım menajeri Albayrak: "Hedefimiz, şampiyonluk"
Yeni sezonun hayırlı olmasını temenni eden Albayrak, şöyle devam etti:
"İlk maçımızda hedefimiz galibiyet. İddialı ekibimiz var, hiçbir maç oynamadan kazanılmaz ama hedefi koyduk. O yönde çalışmalara devam ediyoruz. Bu sene hedeflerimiz yüksek çünkü iyi, rotasyonlu takımımız, iyi teknik ekibimiz var. Yönetimimiz her türlü desteği sağladı. Bize sadece oynayıp maçları kazanmak kalıyor. Hedefimiz, şampiyonluk. Maçlar sahada tek tek kazanıldıktan sonra başarı elde ediliyor. Bütün hazırlıklarımızı yaptık, ligin başlamasını sabırsızlıkla bekliyoruz."