Saadetli kadınlar yerel seçimlere gözünü dikti

Saadet Partisi Sakarya İl Kadın Kolları Nisan ayı İl Divan toplantısını yaptı. 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerin önemine değinen İl Başkanı Güzide Satır, “Tekrar efsane Milli Görüş hizmeti altında belediyelerimizi kazanıp hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Saadet Partisi Kadın Kolları İl Divan toplantısını, parti genel merkezinde gerçekleştirdi. Toplantıda yerel yönetimlerin önemini ve yaklaşan yerel seçimleri anlatan İl Başkanı Güzide Satır, “Önümüzdeki yerel seçimler bundan önceki tüm seçimler gibi büyük önem taşımaktadır. Tekrar efsane Milli Görüş hizmeti altında belediyelerimizi kazanıp hizmetlerimize kaldığımız yerden devam etmeliyiz” ifadelerini kullandı. Satır, toplantıya katılanlara seçimlere tam hazırlanmalarını ve bunun için gereken çalışmaları yapmalarını söyledi.

Eşcinselliğin Türkiye’ye sokulmaya çalışılan bir felaket olduğunu anlatan Güzide Satır, geçmiş dönem Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf’ın “eşcinsellik hastalıktır” sözünden dolayı bakanlıktan alındığını hatırlatırken, yeni bakan Fatma Şahin’in ise bakanlığa gelir gelmez yaptığı ilk işin Dolmabahçe’de eşcinsel derneklere yemek vermek olduğunu söyledi. İl Başkanı Satır, "Ayrımcılık Yasası" diye bir yasa çıkartıyorlar. Maddede dilinden, dininden, cinsiyetinden dolayı kimseye ayrımcılık yapılamaz ibaresi var, buraya kadar her şey normal fakat bir de ‘cinsel tercih’ ibaresi eklenmek isteniyor.” dedi.

Türkiye’nin manevi erozyona uğratılmaya çalışıldığını belirten Güzide Satır, sözlerine “Yılda 1 milyon boşanma yaşanan, içkiyle tanışma yaşının 13′e, sigara kullanma yaşının 11′e düştüğü bir toplumun saadete ulaşması mümkün değildir.” diye ekledi. 

Milli Görüş’ün tek temsilcisi Saadet Partisi’nin bu ifsad düzenine karşı, sadece Allah rızası için çalıştığını vurgulayan Satır, Cumhuriyet tarihinin küresel düzene en büyük entegrasyonunu bu hükümetin yaptığını ifade etti ve ABD’nin Türkiye’yi ‘model ortak ülke’ olarak adlandırdığını söyledi. 

Saadetli hanımlar tarafından, içeriğinin iptali üzere halktan imza toplanmakta olan, kamuoyunda büyük tepkilere yol açan “Süt Bankası” içinse, “Müslüman mahallesinde salyangoz satamazsınız kardeşim” çıkışı yapan İl Kadın Kolları Başkanı Güzide Satır, “Başbakan şunu demiş, Sağlık Bakanı bunu demiş, Diyanet şunu önermiş, hayır efendim kabul etmiyoruz! İki Süt Kardeşin evlenmesi mümkün değildir. Bu yasa ile Türkiye’de İslami değerler yok edilmek isteniyor. Bu çok basit insani bir olay gibi topluma sunuluyor, ancak bunun vebaline kim katlanacak…” dedi.
11 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]