Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Saadet Partisi Sakarya teşkilatından dev kongre

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresini Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda büyük bir coşku ile gerçekleştirdi.

Kapalı Spor Salonu'nun yoğun katılımla gerçekleştirdiği kongrede Saadet Partisi İl Başkanı Eyüp Yıldırım, yönetim listesi ile tek aday oldu. Kongreye Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve beraberindeki genel başkan yardımcılarının yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı temsilcileri, İYİ Parti İl ve ilçe Başkanları ile Demokrat Partisi İl Başkanı, Türk-iş Sendikası ve Hak-İş Sendikası İl Temsilcileri, Türkiye Fırıncılar Konfederasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, oda başkanları, mahalle muhtarları katılım gösterdi. Ayrıca Türk-iş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay kongreye telgraf gönderdi.

Divan başkanı seçimi ve divan yönetiminin seçilmesinin ardından İl Başkanı Eyüp Yıldırım'ın selamlama ve açılış konuşması ile başlayan kongrede 5. Olağan kongreden bu yana yaptıkları çalışmaları aktardı ve göreve geldikleri dönemden bu zamana Milli Görüş davasının her bireye anlatılması ve her insana ulaşılması noktasında çalıştıklarını belirterek yeni yönetim ile birlikte Sakarya’da atılım yapacaklarını dile getirdi.

Eyüp Yıldırım'ın ardından kürsüye gelen Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi İsmet Aksoy, hükümet icraatlarını eleştirerek bugün gelinen noktada Türkiye’nin her yönden gerilediğini ve dışa bağımlı hale geldiğini dile getirdi. Aksoy; “Tüm bu yanlış siyasetin tek kurtuluş yolu Milli Görüş kadrolarının iktidara gelmesidir” diye konuştu.

İsmet Aksoy'un konuşmasından sonra kürsüye gelen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel
Karamollaoğlu ülke gündemi ile alakalı önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin içinde bulunduğu durumun en önemli iç sorununun siyasal kutuplaşma ve ayrışma olduğunu söyleyen Karamollaoğlu; “Milli görüşçüler hayır hak insanlardır. Bütün insanlığa faydalı olmak için gayret ederler. Son zamanlarda bizim için üretilen bir mefhum var. Bizi İslamcı diye tabir ediyorlar. Biz İslamcı değiliz, biz Müslümanız. Bütün insanlığın hayrı için çalışırız” diyerek ülkenin birlik beraberliğe olan ihtiyacının her zamankinden daha fazla olduğunu söyledi.

Bütün insalık bugün bir uçuruma doğru gidiyor diyen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu; “Erbakan hocamız sık sık gizli dünya devletinden bahsederdi. Bunlar insanlık alemini belli bir istikamete yönlendirmek için dünyadaki etkili her mekanizmayı ele geçirmeye çalışmışlar ve bunda da başarılı olmuşlardır. Bankalar, sanayi, teknoloji ve medya bunların ellerinde. Bu böyle olunca iktidarlar da bunların etkisinde. Hal böyle iken kutuplaşmamız bunların ekmeğine yağ sürmekten başka bir işlev görmeyecektir. Türkiyenin her kesimi birbiri ile kucaklaşmak zorundadır” dedi.

Afrin harekatı ile ilgili de konuşan
Karamollaoğlu; “Şimdi bir Afrin harekatı var. Biz Afrin harekatına da sınır güvenliğimiz için yapılacak operasyonları destekleriz ancak biz bu bölgedeki oyunun herkes tarafından fark edilmesini arzuluyoruz. Bizim 50 senedir zikrettiğimiz şeyleri son zamanda bazıları dile getirmeye başladılar. Burada başka bir oyun oynanıyor. 1991 yılından sonra sovyetlerin dağılmasından sonra Amerikada büyük orta doğu projesi diye bir proje oluşturuldu. Bunu düne kadar kimse konuşmuyordu ama yeni yeni idrak etmeye başladılar. Bazıları Amerika hedefine ulaşmadı diyor, hayır bal gibi de ulaştı. Hala daha Büyük İsrailin kurulması için can hıraş bir şekilde çalışıyorlar. Dünyanın içinde bulunduğu şartları dikkate almadan çözüm üretmemiz mümkün olmaz” diye konuştu.

Ülkemizin şu zamanki halinde öyle şaşkın bir haldeyiz ki Allah bu devlet yöneticilerine akıl fikir versin diyerek hükümetin yürüttüğü siyasete atıf yapan Temel KARAMOLLAOĞLU; “Biz inancımız gereği kesinlikle beddua etmeyiz. Onun için diyoruz ki Allah bu ülke yöneticilerine akıl fikir versin, hidayet versin, feraset versin. Biz islam alemine ve insanlığı örnek olmak istiyorsak önce birbirimizi kucaklamak zorundayız. Bugün öyle bir ortam meydana getirildi ki, farklı partilerden olanlar birbirine düşman gibi bakmaya başladılar. Biz birbirimizin düşmanı değiliz biz birbirimizin kardeşiyiz. Biz birbirimizi kucaklamazsak kim bize kucak açacak?” diye sordu.

Temel
Karamollaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü; “Bize diyorlar ki bugün iktidardaki insanlar sizin geçmişteki arkadaşlarınız değil mi, neden bir araya gelmiyorsunuz? Biz de diyoruz ki hayır biz biraraya geliyoruz ama aramızda farklılıklar var. Biz bir araya geldiğimizde İslam Birliği diyoruz onlar Avrupa Birliği diyor, biz Adalet diyoruz onlar kanun hükmünde kararname diyor, biz sanayi diyoruz onlar köprü otoban diyor. Biz bu sebeple onlardan çok farklıyız. Ve Allah’ın izni ile bu farklılıklar ile iktidara geldiğimizde ne denli haklı olduğumuzu ve ülkemiz ve İslam Aleminin nasıl kenetlendiğini en kısa zamanda göreceğiz.”
5 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle