Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Saadet Partisi GİK üyesinden hükümete ağır eleştiriler

Saadet Partisi Erenler İlçe Teşkilatı\'nca düzenlenen "Türkiye\'de ve Dünyada Neler Oluyor" adlı konferans, Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi İsmet Aksoy\'un katılımı ile Erenler Kültür Merkezi Konferans Salonu\'nda gerçekleşti.

Saadet Partisi GİK üyesi İsmet Aksoy, Dünya’yı 3 Yahudi’nin yönettiğini ve ülke sınırlarının yeniden şekillendiğini işaret ederek, Kurtuluş Savaşı’nda verilen şehit sayısının 10 bin 785, buna karşılık terör belasına kurban verilen insan sayısının ise 60 bine yakın olduğunu kaydetti.  

Terörün çözümü konusunda Çanakkale ruhunda gizli olduğunu belirten Aksoy, “Bizim ortak paydamız İslam’dır. Eğer İslam referans alınmazsa çözüm süreci, çözülme sürecine dönüşür” değerlendirmesinde bulundu.

Saadet Partisi Erenler İlçe Teşkilatı\'nca düzenlenen "Türkiye\'de ve Dünyada Neler Oluyor" adlı konferans, Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi İsmet Aksoy\'un katılımı ile Erenler Kültür Merkezi Konferans Salonu\'nda gerçekleşti.

Saadet Partisi Erenler İlçe Başkanı Ramazan Özer’in açılış konuşmasında, konferansa katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederek, istifade etmeleri temennilerinde bulundu.

"Nihai hedef, büyük İsrail devletinin kurulmasıdır"

Sinevizyon yardımı ile gerçekleştirdiği konferansında, Ortadoğu ve Afrika’daki gelişmeleri değerlendiren Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi İsmet Aksoy, özellikle de son dönemlerde Türkiye ve Ortadoğu’da yaşanan baş döndürücü gelişmelerin ABD-İsrail merkezli yeni bir tezgâhı işaret ettiğini vurgulayarak, “Yaşanan bütün bu gelişmelerin amacının İsrail’in güvenliğini sağlamak olduğu ortadadır. Nihai hedef ise, büyük İsrail devletinin kurulmasıdır. Bu planın ana hedeflerinden biri ve en önemlisi de elbette Türkiye’dir, Türkiye’nin bölünmesidir. O yüzden çok dikkatli olmak lazım. Atılacak her adımı siyasi hesaplarla değil, Türkiye’nin geleceğini düşünerek atmak lazım. NATO’nun düşman hedefi İslam ve İslam Coğrafyası’dır. Çağdaşlaşma ve küreselleşme hikayeleri ile milletin kafasını karıştırıyorlar.” dedi.

Toprak satışının endişe verici boyutlara ulaştığını ve hiçbir Avrupa ve ABD ülkesinde toprak satışının olmadığının altını çizen Aksoy, “Özelleştirmeler bitti ve satacak bir fabrika kalmadı.” diyerek, ekonomi başlığı altında ülkenin gidişatını, şu istatistiki bilgiler vererek anlattı;

"Vatandaş vergi yükünün altında eziliyor"

“2013 yılı yine zam, vergi ve sefalet yılı olacak. Hükümet, 2013 yılı boyunca, 166 Milyar TL borç ödemesi yapmak zorunda. Bu borcun, bu yıl ödenmesi için bütçenin neredeyse yarısını bu kaynak için ayırması gerekmektedir. Türkiye IMF’ye borcunu bitirmiş olabilir. Ancak İç ve dış piyasaya olan borcundan bahsetmemektedir. 2013’te 53 milyar neyin faizini ödeyecek?  Satacak bir otoyollar ve köprüler kaldı. Bu topraklar tarih boyunca böyle bir açlığı hiç görmemiştir” değerlendirmesinde bulundu. İşsizlik ve diğer ekonomik sorunların toplumsal yapıyı bozduğunu ve yuvaların dağılmakla beraber boşanma oranlarının katlanarak artmakta olduğunu ve intiharlarında bunlara bağlı olarak giderek yükseldiğini anlatan İsmet Aksoy, “Sürekli ithalatı teşvik ederek tarımı, hayvancılığı ve sanayiyi bitirdi. Bu iktidar, 150 Milyar dolar ihracat yaptık diye böbürlenip 230 Milyar dolara dayanan ithalatı görmezden gelerek 80 Milyar dolarlık açığı gizlemektedir. Mevcut düzende, memur, işçi, emekli, köylü ve dar gelirli bütün vatandaşlarımız ağır vergi yükleri altında ezilmektedir” dedi.

Ülkede milli ve manevi değerlerin hızla tahrip olduğunu ve AKP hükümetinin 10 yıldır iş başında olduğu halde, Refahyol’un 11 ay da verdiğini 10 yılda veremediğini iddia eden Aksoy, “Bu durum milletimiz tarafından sorgulanmalıdır. Cumhuriyet tarihinin en büyük borçlanması neden gerçekleştiği araştırılmalıdır. Biz bunları biliyoruz ve konferanslarla sizlere aktarıyoruz“ dedi.

10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle