Saadet Partisi divan toplantısında bir araya geldi

Barbekü partisi
kostüm partisi
5 yıl önce
Saadet Partisi İl Başkanı Eyüp Yıldırım, aylık olağan il divan toplantısında gündeme ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Partisinin İl Teşkilat Salonunda yapılan Nisan ayı İl divan toplantısında Yıldırım, "Evet, hayır tartışması artık geride kalmalıdır. Zaman ülke meselelerine odaklanma zamanıdır, el ele, gönül gönüle vererek çözümler üretme zamanıdır." dedi.

Partisinin referandum öncesi titiz çalışmalar yaptığını, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, siyasi parti liderleri ve STK temsilcileri ile görüşerek, çekince ve teklifleri sunduğunu anlatan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Referandum öncesi süreçte Saadet Partisi olarak en çok kardeşliğe vurgu yaptık. 'Evet' diyenlerin de 'Hayır' diyenlerin de bu ülkenin evladı olduğu gerçeğini ısrarla, yüksek sesle haykırdık. İtham etmeden düşünmeye davet ettik. İnanıyoruz ki bu birleştirici, kaynaştırıcı üslup çok faydalı oldu." dedi.

AYRILIĞA DEĞİL, BİRLEŞMEYE İHTİYACIMIZ VAR...

Ülkemizin ve İslam coğrafyasının son yıllarda zorlu bir süreçten geçtiğini hatırlatan Eyüp Yıldırım, kurtuluş yolunun Saadet Partisi olduğunu söyledi. Bunun için teşkilatlara büyük görevler düştüğünün altını çizen Yıldırım, “Ülkemiz ve coğrafyamız büyük sıkıntılar içerisinde. Şunu çok samimi bir şekilde söylüyorum; Bu sıkıntılardan ancak Saadet Partisi’yle kurtulunur. Üzerimize düşen mesuliyet tahmin ettiğinizden daha büyük.Allah nasip ederse iktidara geleceğiz ve bunun bilincinde olarak üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. Eğer yaptığımızla yetinirsek o zaman mesafe kattemeyiz” dedi.

AKP KENDİ BEKASI İÇİN ÇALIŞIYOR...

Saadet Partisi’nin referandum sürecinde gösterdiği tavırla Türkiye’nin teminatı olduğunu gösterdiğini ifade eden Yıldırım, “Bugünkü iktidar Türkiye’nin bekasından çok kendi bekası için çalışıyor. Hukukun üstünlüğünden korkuyor. Çünkü hukuk işlediği zaman yaptığı hataları görüyor. Yapılan referandumda özellikle iktidar partisi Türkiye’nin kamplaşmasını kendi bekası için faydalı gördü. Bugün Türkiye’nin teminatı emin olun Saadet Partisi’dir ve şuurlu kadrolarıdır. Referandum sürecinde ülkede barış ve huzurun tesisi için en büyük gayreti bizim teşkilatlarımız gösterdi. Türkiye’nin bugün yüzde 65-70’i şartlar uygun olduğu zaman Saadet Partisi’nin bu ülkenin huzuru, barışı, kalkınması, bağımsızlığı, bekası için tek çözüm aracı olduğu görecektir ve görüyorlar da. Saadet Partisi’nin bu süreçte sergilediği tavrı Türkiye’ye örnek oldu. Sadece Türkiye değil, yurtdışına da örnek oldu. Biz ülkemizi seviyoruz. Ülkemizin birlik ve beraberliği için elimizden gelen bütün fedakarlığı yapmaya hazırız” dedi.

SOSYAL MEDYADAN ETKİLENDİ ÜYE OLDU...

Öte yandan, referandum sürecinde sosyal medyadan takip ettiği Saadet Partisi'nin, yapıcı tavrından etkilenerek partiye üye olduğunu belirten bir vatandaşa, İl Başkanı Eyüp Yıldırım kendisini tebrik ederek, rozet taktı.