'S' plaka başvuruları yıl sonuna kadar uzatıldı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, servis taşımacılığı yapan esnafı aynı çatı altında buluşturacak ‘S’ plaka uygulamasına başvuru süresini 31 Aralık Perşembe’ye kadar uzattı. 3 Ağustos itibari ile başlayan ‘S’ plaka başvurularına bugüne kadar bin 100 kişi kayıt yaptırdı.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, ’S’ plakadan daha fazla kişinin yararlanması için başvuru süresini 31 Aralık Perşembe’ye kadar uzattıklarını söyledi. Ödemelere önümüzdeki yıl Nisan ayına kadar vade imkânı getirdiklerini anlatan Pistil; "3 Ağustos itibari ile başlayan ‘S’ plaka başvurularına bugüne kadar bin 100 hemşehrimiz kayıt yaptırdı. Bu oldukça ciddi bir rakam. Biz daha fazla esnafımızın uygulamadan yararlanması adına bu süreyi 31 Aralık’a kadar uzatma kararı aldık. Ayrıca 7 bin 500 ve 10 bin TL olmak üzere iki ayrı başvuru ücreti söz konusu. Esnafımız bu ücretleri de daha rahat ödeyebilsinler diye vade imkanı getiriyoruz.” dedi.

Başkan Alişan'dan şoförlere açıklama


Konuyla ilgili Şemsiyeli Park'ta servis şoförlerine açıklama yapan Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan, "Talebimiz üzerine SBB Meclisi tarafından ilan edilen kriterler dahilinde Servis Taşımacılığı yapan esnafımız için S plaka kararı çıkmıştı. S plakalarının kriterleri konusunda esnaflarımızdan gelen şikayetler değerlendirildi. İlgili meslek odası başkanımız ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi nezdinde yapılan çalışmalar neticesini vermiştir. Çalışmalarımız neticesinde bu fiyat 7.500 TL KDV Dahil olarak güncellendi. S plakaları için son müracat tarihi 03.10.2015'ti. Karşılıklı istişareler sonucu 31.12.2015 tarihine uzatıldı. S plakaları için esnafımızdan istenen peşin bedeller 2016 Nisan ayı sonuna kadar taksitlendirme fırsatı getirilmesi SBB'ince uygun görüldü" dedi.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]