Rüzgar Yine Ters Esti

Adapazarı'nda, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 11 kişi hastanelik oldu.

Adapazarı'nda dün gece etkili olan şiddetli rüzgar, 11 kişinin zehirlenmesine neden oldu. İlk olay, Küpçüler Mahallesi 2007 No'lu Sokak'ta bir evde meydana geldi. Sobadan sızan karbonmonoksit gazından evde bulunan Faruk Hacıeyüpoğlu (40), Leyla Hacıeyüpoğlu (33), Selma Var (29) ile çocukları Faruk Hacıeyüpoğlu (6), Aleyna Hacıeyüpoğlu (10) ve Metin Var (6) zehirlendi. İlk olarak çocukların mide bulantısı ve kusma belirtileri göstermesi üzerine Faruk Hacıeyüpoğlu 112 Acil Servisi arayarak yardım istedi.

Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekibi aile fertlerini Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Çocuklar ilk tedavilerinin ardından Adapazarı Kadın Doğum ve Çocuk Bakımevi'ne sevk edildi.

Erenler Merkez Mahalle Cumhuriyet Caddesi'nde bir evde meydana gelen olayda ise Veysel Buz (22), Osman Buz (76) ve Saniye Buz (20) sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi. Ambulansla Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Buz ailesi de tedavi altına alındı.

Adapazarı'nda meydana gelen üçüncü olayda ise Yenimahalle 51. No'lu Sokak'ta oturan Erdinç İlan (30) ile Yasemin İlan (22) zehirlenerek Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanenin acil servisi zehirlenenlerle doldu.
16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]