Rektör Elmas, müteahhitlere müjdeyi verdi

Sakarya Müteahhitler Birliği, Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer Elmas’ı makamında ziyaret ederek “Beton Operasyonu” ve eğitim hakkında görüştü.

SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas Beton Operasyonu sonrası müteahhitlerin zor günler yaşadığını belirterek, 10 gün içinde üniversite bünyesinde yeni beton laboratuvarının açılarak bu mağduriyetin giderileceğinin müjdesini verdi.

Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Kadir Savaş; Yönetim Kurulu Üyeleri Cengiz Bayar, Hüseyin Gençali, Hüseyin Emanet, Zeynep Alkan’dan oluşan heyetle birlikte Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer Elmas’ın misafiri oldular. Rektör Elmas, ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirip Orta Doğu ve Arap Emirlikleri\'nde çok kaliteli, lüks üniversitelerin yapılmakta olduğunu ifade ederek, ülkelerin gelişiminin üniversitelerin kalitesine orantılı olduğunu da bildirdi.

Yurt dışına 100’e yakın öğretim üyesi gönderdiklerini hatırlatan Rektör Elmas “Üniversitede 250 olan yabancı öğrenci sayısını 1000\'e çıkardık. Daha önce hep öğrenci gönderirken artık yabancı öğrenci kabul ediyoruz. Bu durum da geldiğimiz noktanın ne kadar iyi olduğunu gösteriyor” dedi.

3+1 sistemiyle ilgili olarak da konuşan Rektör Elmas, “Öğrencilerimiz kendilerini geliştiriyor. Çünkü öğrencilerimiz gerçek hayatla yüzleşip iş hayatını öğreniyor, mesleki açıdan da öğrendiklerini pratikle buluşturuyor” şeklinde konuştu.

"Beton operasyonu sebebiyle inşaat sektörü ciddi zararlar yaşadı"

Beton operasyonu sebebiyle inşaat sektörünün ciddi zararlar yaşadığını söyleyen Rektör Elmas, “Müteahhitlerimiz de ister istemez zor duruma düştüler. Bu yüzden üniversite bünyesinde 10 gün içerisinde yeni laboratuvar açılacak. Bunun müjdesini şimdiden verebiliriz. Az hasarlı ve orta hasarlı binalar her zaman sorunlu binalardır. 500 orta hasarlı binanın sadece 245’i analiz başvurusunda bulundu. 20’ye yakın hocamız hasarlı bina ile ilgilenmektedirler” dedi.

Son olarak Sakaryalı Müteahhitlere mesaj veren Rektör Elmas, “Sakarya Üniversitemizden yapılacak olan ihalelere, Sakaryalı Müteahhitlerin özen gösterip iştirak etmelerini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Müteahhitler Birliği Başkanı Kadir Savaş da çeşitli mesajlar vererek, “Beton operasyonu gerçekten bizleri mağdur etti. Yapı denetim noktasında laboratuvar sıkıntımız var. Bu noktada sıkıntımızı kamuoyuyla paylaştık. Yetkililerimizi göreve davet ettik. Şehrimizin daha modern ve güvenilir bir şekilde yükselmesi hep birlikte ortak menfaatler doğrultusunda olur. Biz her zaman üniversitemizle ortak hareket etmeye, şehir için dernek olarak her zaman göreve hazırız. Alınan Numunelerin beton mukavemet deneylerinin laboratuvarlarda yapılmalarının yanında beton firmalarının yerinde denetlenmesi için teknik eleman görevlendirilmesi daha uygun olur. Böylece betonun santralden uygun çıkması sağlanır” dedi.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]