Recep Uncuoğlu'dan gelen açıklama

AK Parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu, "Gayriresmi sonuçlara göre kent genelinde yüzde 57 oranında Büyükşehir Belediyemizde birinci parti olduğumuzu gösteriyor" dedi.

Uncuoğlu, partisinin il başkanlığında gazetecilere yaptığı açıklamada, seçim sonuçlarını anbean takip ettiklerini söyledi.

Kentteki sandıkların büyük bölümünden sonuçları aldıklarını belirten Uncuoğlu, şöyle konuştu:

"Yazılı olarak aldığımız bütün sonuçlar hamdolsun Sakaryamızda sandıkların üçte bir oranında açıldığı resmi sonuçlara yansıyan kısım. Gayriresmi sonuçlara göre kent genelinde yüzde 57 oranında Büyükşehir Belediyemizde birinci parti olduğumuzu gösteriyor. Küçük ilçelerimizin sandık sonuçlarını tamamen aldık. Diğer ilçelerimizin tamamında da açılacak sandıkları hesaba kattığımız zaman, kapanacak fark yok. O yüzden gönül rahatlığıyla söylüyorum ki Sakarya\'nın 16 ilçesinde de AK Parti olarak Allah\'ın izniyle kazanmış durumdayız."

Demokrasi bayramı vurgusu

Uncuoğlu, seçim sonuçlarını almaya devam ettiklerini dile getirerek, "Bu seçimler, her türlü gayrete, olumsuz girişime rağmen demokrasi bayramı olarak tarihe yazıldı" dedi.

Uncuoğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Bu seçimler, Türkiye siyasetini manipüle ederek dizayn etmenin mümkün olmadığını gösterdi. Çok önemli, tarihi bir dönem geçirdi Türkiye. İnşallah sonuçları itibarıyla bu sorumluluk bilinciyle önümüzdeki 5 yıl, insanımız için, hangi partiden olursa olsun, hizmete devam edeceğiz. Bize gösterilen bu teveccühü, tüm vatandaşlarımıza hizmet olarak göstereceğiz. Hayırlı, uğurlu olsun."
8 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]