Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Ramazan Öncesinde Kızılay'a 104 Milyon Lira Bağış Toplandı

Kızılay'a destek amacıyla düzenlenen programda 104 milyon lira bağış toplandı. Genel Başkan Kerem Kınık, geçen yıl ramazan ayında 45 milyon kişiye yardım ulaştırdıklarını, bu sene ise sayıyı artırmayı hedeflediklerini söyledi.

 

Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, paylaştıkça bereketin artacağına dikkati çekerek, "Dayanışma ve yardım ayımız olan ramazanda sofralar kurulduğunda biz ihtiyaç sahiplerine önceden ulaşalım istedik" dedi.

Kınık, yardımlarının ramazanda da devam edeceğini açıkladı:

"Biz ramazanın ilk iftarında, sahurunda masalarda olmak istiyoruz. Bu yardımlarınız bizim için can suyu. Bunun bereketi buradaki rakamlarla sınırlı değil. Afganistan’dan Ukrayna’ya 20 ülkeye acının çok olduğu bu bölgelerde yardımlarımızı yapmaya çalışacağız. İnsanın elinden tutmaya çalışacağız. Bu Ramazan Bayramı'nda da bu hedefleri birkaç kat aşacağımıza inanıyorum. Geçen sene 45 milyon insana dokunduk. Bu sene bu sayıyı artırmayı hedefliyoruz."

 

Vatandaşların desteği ve cömert bağışlarıyla ülkenin dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaşacak gıda paketlerinin, bir ailenin gıda ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlandığını anlatan Kınık, "Zekat, fitre ve fidye bağışlarıyla yoksul ailelere yardım ulaştırılacak. İçerisinde ayçiçeği yağı, kırmızı mercimek, domates salçası, kuru fasulye, arpa ve tel şehriye, toz şeker, makarna, pirinç, bulgur, çay, un ve tuz bulunan gıda kolilerini dağıtacağız" bilgisini verdi.
 

1 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle