"PKK'ya Asla Terörist Demeyeceğiz"

Batman Belediyesi Esentepe Sosyal Tesislerinde yapılan kongrede konuşan Demokratik Toplum Partisi Batman İl Başkanı Salih Altun, açıklamalarda bulundu. Altun, "Biz PKK'yı terörist ilan etmeyeceğimizi, terörist demeyeceğimizi söylüyoruz. Bu sözleri birileri çıkıpta bu kongre salonlarında yiğitlik yapmak kolaydır diyebilirler. Biz PKK terörist örgüt olmadığını Terörle Mücadele şubesinde bile söylüyoruz" dedi.

Videoyu İzleyin

DTP İl Başkanı Salih Altun, gururla, şerefle 8 aydır DTP bayrağını taşıdıktan sonra bugün Özcan Erdem arkadaşına teslim edeceğini belirterek, "Başbakan Recep Tayip Erdoğan Diyarbakır, Batman ve Tunceli gibi illerin belediyelerini alacaklarını her fırsatta dile getiriyor.

Biz özgürlük mücadelesinin kalesini ve Edip Solmaz'ların mirasını yedirtmeyiz. Amedi almak seni haddin değildir" dedi.

İl Başkanı Altun, "Ulusal ve yerel basın önünde AK Parti Batman Milletvekili Emin Ekmen, Ahmet İnal ve Batman AK Parti İl Başkanı Ömre El için "Varsa yüreğiniz, varsa gücünüz, Batman'da PKK terörist bir örgüttür deyin, göreyim sizi" diyerek tehdit etti. Bu halkın söylemlerinize nasıl cevap vereceğini göreceksiniz" diye konuşmasına devam eden Altun, "Kimse bizim üzerimizden ucuz politikalar yapmasın.

Eğer yapmaya çalışırsanız bu halkın öncüleri olarak bizler bu halkın
desteği ile o politikayı yaptırtmayız. Eğer Kürt sorununu çözmekte gerçekten kararlıysanız demokrasi ve barış projesinde ısrarlıysak, biz DTP olarak fedakarlık yapmaya hazırız. Ama özgürlükleri bastırmaya çalışırsanız, ölümün
dışında hiçbir şey vaat etmeyecekseniz, zulme karşı direnmek bizimde
namus borcumuzdur.

DTP Batman İl Başkanı Salih Altun," Dengir Mehmet Fırat haddini aşarak DTP'lilere çağrıda bulunuyor. Diyor ki ya dağa çıkın ya da legalleşin diyor. Bu sözü söylemek onun haddi değildir" dedi.

Batman da yapılan olağan kongresinde PKK ve terörist başı Abdullah Öcalan lehine sık sık sloganlar atıldı. Esentepe sosyal tesislerinde yapılan kongreye DTP Genel Başkan Yardımcısı Selma Irmak, DTP Batman Milletvekili Av. Bengi Yıldız, Batman Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan ilçe belediye başkanları ile çok sayıda partili katıldı.

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]