PFDK'dan Sakaryaspor'a ağır ceza...

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu\'nun 26.02.2015 tarih ve 65 sayılı toplantısında almış olduğu kararla Sakaryaspor\'a, BB Erzurumspor maçında taraftarın neden olduğu olaylar nedeniyle 20.000 TL para cezası, 4. kez tekrarlanan kötü tezahürat nedeniyle de 1 maç seyircisiz oynama cezası verdi.

İşte PFDK\'nın kararı;
"SAKARYASPOR A.Ş.\'nin, 22.02.2015 tarihinde oynanan SAKARYASPOR A.Ş. - B.Ş. BLD. ERZURUMSPOR Spor Toto 3. Lig 3. Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 20.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

Aynı müsabakada SAKARYASPOR A.Ş.\'nin, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi olduğu müsabakada 4. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA ve 1.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir."
7 Mart'ta yapılacak Sakaryaspor-Anadolu Üsküdar karşılaşmasının seyircisiz oynanacağı bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Sakaryaspor'un cezası nedeniyle 7 Mart Cumartesi günü saat 13.30’da Anadolu Üsküdar'la yapacağı karşılaşmaya seyircisiz çıkacağı belirtildi.

İl Spor Güvenlik Kurulu'nda Anadolu Üsküdar takımı taraftarlarının da güvenlik gerekçesiyle Sakarya Atatürk Stadı'na alınmamasına karar verildiği ifade edildi.
7 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]