Parlamentoya Akyazı'dan iki isim

Akyazı Belediyesi Gençlik Meclisi 11-15 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen Ulusal Gençlik Parlamentosu Genel Kurulu ve Finansal Bilinç Zirvesine katıldı.

11 - 15 Mayıs tarihleri arasında Ankara Dedeman Otel’de düzenlenen Ulusal Gençlik Parlamentosu Genel Kurulu ve Finansal Bilinç Zirvesine Akyazı’dan Akyazı Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Recep Furkan Sakönder ve Başkan Yardımcısı İlker Akgün ve 64 İlden 129 üye kuruluşun katılım sağladı. Birleşmiş Milletler kalkınma önceliği doğrultusunda gençlerin karar mekanizmalarında söz sahibi olması ve gençlik alanında çalışmalar yapan Ulusal Gençlik Parlamentosu Genel Kuruluna 64 ilden; 43 Gençlik Meclisi, 44 Gençlik alanında faaliyet gösteren STK ve 42 Öğrenci topluluğu davet edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gençlik Meclisi Başkanı Recep Furkan Sakönder,“Bizler Yalnızca Geleceğin Liderleri Değil, Bugünün de Ortaklarıyız sloganından yola çıkan Ulusal Gençlik Parlamentosu Genel Kurulunda; atölye çalışmaları, eğitimler ve birçok etkinlikler düzenlendi. Bu bağlamda Türkiye’nin dört bir yanından gelen gençlik liderleriyle tanışma imkanı sağladık. Bu Genel Kurula Sakarya’yı temsilen Akyazı olarak katılım sağlamamız bizler için bir gururdur. Ayrıca Akyazı Belediyesi Gençlik Meclisi olarak 2013-2014 Ulusal Gençlik Parlamentosu üyesi olmak biz gençler için bir fırsattır” dedi.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]