Pamukova'da Altyapı Çalışmaları Hızlandı

Sakarya'nın Pamukova ilçesinde alt yapı çalışmalarına hız verildi.

Pamukova Belediyesi Fen İşleri ekipleri havaların açmasıyla birlikte alt yapı çalışmalarına hız verdi. Belediye Başkanı Hikmet Ferudun Turan çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldı. Turan, alt yapı çalışmalarına ağır verdiklerini belirterek, ilk olarak altyapıyı yaptıklarını sonra ise yol açtıklarını kaydetti.

Yeni yapılaşmanın yoğun olduğu bölgelerde yol açma işlemlerinde son derece dikkatli davrandıklarını belirten Turan, “İlçenin nazım imar planı daha önce tarafımızdan çok dikkatli bir şekilde yapıldı ve en az 30-40 yıl sorun çıkmayacak şekilde yollar açtık. Şimdi kış şartlarının sona ermesinden sonra çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. 550 metrelik 2 yeni yol açımından önce Şerafettin Çelik Sokağı ile 1001 No.lu Sokağın kanalizasyon, içme Suyu ve bağlantı noktalarını yapıyoruz. Bunlar bitince hemen yol açımlarına başlayacağız” dedi.

Turan, kış aylarında olumsuz hava koşulları nedeniyle bozulan cadde ve sokakların elden geçirme işlemlerinin de kurulacak acil ekipler tarafından yapılacağını belirtti

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]