Pamukoğlu: "Kedinin kuyruğuna zil taktı"

Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı, Sakarya\'dan hükümete yüklendi

Hükümetin çözüm süreci Osman Pamukoğlu\'nun hedefinde. Pamukoğlu \'PKK\'nın çekilmesi övünülecek bir şey değil\' dedi ve ekledi;
PKK\'nın bağımsızlık hedefinden vazgeçmediğini savunan Pamukoğlu, devletin örgütü kandırdığı iddiasını ilginç bir benzetmeyle anlattı:
"Bizim memlekette bir laf vardır, ‘Kedinin kuyruğuna zil taktı’ denir. İşte Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne bunu yaptı."
Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, çözüm sürecini eleştirdi. Yerel seçimler için gezilerine başlayan HEPAR Lİderi Osman Pamukoğlu HEPAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Işık İle  birlikte Sakarya’ya geldi.

Parti Binasının Açılışını Yaptı


Çark Caddesi üzerindeki Hak ve Eşitlik Partisi Sakarya İl Binasının açılışını HEPAR Lideri Osman Pamukoğlu yaptı. Açılışa Hak ve Eşitlik Partisi Sakarya İl Başkanı Yavuz Reis, İl Yönetimi, ve çok sayıda Partili katıldı.

Parti merkezinde partililerle bir araya gelen Pamukoğlu,”Milletvekillerine yeni haklar getiren TBMM Üyeliği Kanunu Teklifi’nin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilmesine tepki göstedi; "Estetik ameliyatlarını da oradan olacaklarmış. Ne yapacaklar yani yağlarını mı aldıracaklar? Çuvaldan ne yaparsanız yapın, birinci sınıf operatör bile mızrak yapamaz. Pasaport, silah kullanma, geçiş üstünlüğü, yedi sülaleleri’nin bile ücretleri meclis bütçesinden karşılanacak. Neymiş, statüleri yokmuş.
Yetmiyor mu milletvekili olmak" diye konuştu.

Çözüm sürecini eleştiren Pamukoğlu, "30 yılda ne oldu? 20 yaşındaki gençler, askerler o mezralarda öldüler. O yaşlı kadınlar, çocuklar ne oldu? Çözüm süreci genel affa ya da özel affa dayanacaksa o zaman Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bütün cezaevlerini açın. İnsan öldüren, katil sıfatı taşıyanları tahliye edin. On binlerce insan sinir sistemi bozukluğundan, ruh sağlığının yerinde olmadığından dolayı birini öldürebiliyor.

Onları yargılayıp hapis ediyorsunuz, onları da bırakın. PKK’nın dağlarda bulunan kırsal kadrosu niye aşağıya iniyor, güneye iniyor.
Bir kısmı Irak’a, Suriye’ye ve İran’a gidecekler. Bu net ve açık.

PKK Siyasi Amaçlarından Vazgeçmez

PKK, ‘Ben giderim ve siyasi isteklerim yerine getirilinceye kadar beklerim’ diyor. PKK silah bırakır mı, kendini fesheder mi, siyasi amaçlarından vazgeçer mi? Bunu beş yaşındaki çocuğa sorsan o bile cevabını bilir. PKK, neye benziyor bilir misiniz? Bizim memlekette bir laf vardır, ‘Kedinin kuyruğuna zil taktı’ denir. İşte Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne bunu yaptı" dedi.
Pamukoğlu, PKK’nın topraklarımızı terk etmesinin övünülecek bir şey olmadığını belirterek, şöyle konuştu:

"Savaş, barış laflarına gelince; savaş kiminle yapılır? Bir devlet ve hükümetin ordusuyla yapılır. Kim bu devlet, kim bu hükümet, bu ordu kim? Buna cevap verilsin. Toprak düzeninde ağa vardır, ağanın kahyaları, kahyaların da yanaşmaları. Ortadoğu’da ağa Amerikadır. Ortadoğu’da biz dahil onun kahyaları vardır. Kahya da para karşılığı yanaşmalarını çalıştırır. Bu düzen Amerika’nın düzeni. Şimdi sıra Suriye var. Arada İran var. Eğer bu işe böyle bakamıyorsanız, böyle algılayamıyorsanız o zaman düz hatlarda yürüyeceksiniz. PKK’nın bizim topraklarımızı terk etmesi böyle övünülecek bir şey değil."Biz  Halk Tipi Partiyiz. Barajlar kalkacak  ilk  seçimlerde Mecliste  olacağız. Özgürlük ile  Cesaret yoksa çözümde  yoktur. Bu ülkede  demokrasi yok.”dedi.

Pamukoğlu, TV Programına Katıldı

Hepar Sakarya il binası’nın açılışını yapan Osman Pamukoğlu, buradan SRT kanalına giderek Gürkan Kılıç ile Son Nokta isimli tv programına konuk oldu. Burada ülke gündemine dair çeşitli açıklamalar yapan Hepar Lideri Osman Pamukoğlu daha sonra Sakarya Gazeteciler cemiyetini ziyaret etti.

Halk Tipi Partiyiz

Sakarya Gazeteciler Cemiyetini (SGC) ziyaret eden Pamukoğlu, silahlı güçleriyle bekleyen terör örgütünün sürekli çeşitli taleplerde bulunduğunu söyledi. Savaşın silah işi olmadığını, disiplin ve güç işi olduğunu belirten Pamukoğlu, "Savaş hukukuna göre pes etmeden barış olmaz, pes ederseniz \'yenildiniz\' demektir. \'PKK ben yenilmedim, 5 bin kişi hazırım, senden isteklerim bu\' diyor. Barış ve savaştan konuşacak olursanız karşınızda bir devlet, hükümet, halk ve onun ordusu olması lazım" diye konuştu. Seçimlere girdiklerinde paralarının olmadığını, partilileri’nin amatör olduğuna dikkati çeken Pamukoğlu, şöyle konuştu:

"Ama 156 araç ve 6 milyon lira ile 81 ilde seçime giren Demokratik Sol Parti\'den (DSP) daha fazla oy aldık. 40 yıllık partisin, gel, geç bizi geçemezsin. Bizim asıl önümüzü kesen yüzde 10 barajıdır. Hükümetin yıllardır düşürmediği seçim barajını Pkk’nın talepleri doğrultusunda anayasaya sokacak ve düşürecek bunu da herkes görecek’ dedi.
11 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]