Öztürk: “Mahalleler birer çekim merkezi olacak”

Erenler Belediyesi, nüfus yoğunluğu yaşanan Dilmen ve Yeşiltepe Mahallelerinde toplam iki adet yeni park ve sosyal alanlar için ihaleye çıkıyor.

Erenler Belediyesi, nüfus yoğunluğunun yaşandığı Dilmen ve Yeşiltepe Mahallelerinde toplam 3.800 m2 büyüklüğünde iki adet yeni park ve sosyal alanlar için ihaleye çıkıyor. Bu parkların bölgedeki vatandaşların önemli ölçüde sosyal alan ihtiyaçlarını karşılayacağını belirten Başkan Öztürk,  “Dilmen mahallesindeki mevcut parkın revizyonuyla yapılacak olan 1.600 m2 büyüklüğünde Başak Park, bir diğeri ise Yeşiltepe mahallesinde 2.200 m2 büyüklüğünde olan Üçgen Park olmak üzere iki yeni park yapımı için çalışmalarımızı tamamlayarak ihaleye çıkmaya hazırlanıyoruz” dedi.

“Mahalleler birer çekim merkezi olacak”

Mahalleleri birer çekim merkezi haline getirmeye çalıştıklarını belirten Başkan Öztürk, “İlçemizin tüm bölgelerinin canlanması adına inşa ettiğimiz bu park ve sosyal alanlar içerisinde çocuk oyun grupları, basketbol ve voleybol sahaları, fitnes aletleri, yürüyüş yolu, çardak altı oturma alanları ve çay bahçeleri ile vatandaşlarımız rahat bir nefes alacakları alanlar olacak. Çocuklarımızı ve özellikle de hanım kardeşlerimizi sevindirecek, onların rahat bir nefes alabileceği bu yeni parklarımıza büyük ihtiyaç vardı. Bu amaçla bu iki büyük mahallemizde iki ayrı park yapım çalışmasını gerçekleştiriyoruz. İhtiyaç görülen her bölge ve mahallede halkımızı ama özelliklede çocuklarımız ile hanım kardeşlerimizi rahatlatacak benzer çalışmaları yapacağız” diye konuştu.9 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle