Oya Arapoğlu, görevinden istifa etti

Yaklaşık bir yıldır Sakarya Şehir Plancıları Odası Sakarya Temsilciği görevini yürüten Oya Arapoğlu, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

2014 yılında yapılacak yerel seçim çalışmalarına katkıda bulunmak amacıyla görevinden istifa ettiğini belirten Arapoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“19 Mayıs 2012 tarihinde yapılan Şehir Plancıları Odası Sakarya İl Temsilcilik seçimlerinde meslektaşlarımın teveccühü ile Temsilcilik görevine seçildim. Temsilcilerin görev ve yetki alanına giren Şehircilik ve Planlama konularında tarafsız olarak görevimi yerine getirmeye çalıştım. Mesleki alanımıza giren projeleri teknik ve bilimsel olarak, insan hakları ve hukuk çerçevesinde değerlendirip kamuoyuyla paylaşmayı görevim ve sorumluluğum olarak benimsedim. Sakarya’da yetişmiş bir şehir plancısı olarak kentlerimizin planlı, düzenli, sağlıklı gelişmesini, yaşanabilir yerleşmeler oluşmasını hedeflemekteyim. Bunu gerçekleştirebilmek için sadece planları hazırlayan değil aynı zamanda karar verici konumda yer almak gerektiği inancındayım.

Bu maksatla 2014 yılında yapılacak yerel seçim çalışmalarına katkıda bulunmak amacıyla temsilcilik görevimden istifa etmiş bulunmaktayım. Görevim sırasında bana destek veren tüm meslektaşlarıma, mesleki alanımıza giren konuları bizlerle paylaşan kamu kurumlarına, çalışmalarımızı kamuoyu ile paylaşmamızı sağlayan basın mensuplarına teşekkür ederim.

Görevi benden sonra devralacak meslektaşıma başarılar dilerim”

11 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
96db6aac4db53b143ca35e42dbac8540@