Otogardaki Dramın Perde Arkası

Adapazarı'nda eşiyle boşanmasının ardından ailesi tarafından kabul edilmeyen kadın, sığındığı babaannesinin ölümüyle ortalıkta kaldı. Şehirlerarası otogarında yaşayan kadının tecavüz sonucu dünyaya getirdiği erkek çocuğu, kimliği belirsiz kişilerce çalındı. 

Alınan bilgilere göre, Adapazarı'nda terminalde günlerdir yatıp kalkan 40 yaşlarındaki adının Yasemin A. olduğu belirtilen kadının, 6 yıl kadar önce evlendiği, ancak daha sonra eşinden boşandığı belirlendi. Boşandıktan sonra ailesinin kabul etmediği Yasemin A., Adapazarı Devoğlu Caddesi'nde oturan babaannesinin yanına sığındı. Ailesi tarafından reddedilmesi üzerine akli dengesini yitiren genç kadın, babaannesinin de ölümüyle ortada kaldı. Sokaklarda yaşamaya başlayan Yasemin A., yaklaşık 3 yıl önce de tecavüze uğrayarak bir erkek bebek dünyaya getirdi. Şu an 2 yaşında olan oğlu ile birlikte sokaklarda yaşayan Yasemin A., son olarak ise bir süre önce terminalde kalmaya başladı.

Terminal esnafı, genç kadının zaman zaman çevresine rahatsızlık vermesinden dolayı durumu Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bildirdiklerini belirterek, kendilerini Sosyal Hizmetler görevlisi olarak tanıtan kişilerin çocuğu aldıklarını iddia etti. Duruma tepki gösteren terminal esnafı, kadına sahip çıkılmasını isteyerek, "Çocuğu Sosyal Hizmetlerden geldiklerini söyleyen kişiler götürdü. Çocuğu alındıktan sonra kadının durumu daha da kötüleşti. Bu kadına sahip çıkılsın" dedi.


Ancak Sakarya Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Ali Akkuzu ise, kadının durumdan haberdâr olmadıklarını ve çocuğu almadıklarını belirtti. Akkuzu, konuyu basından öğrendiklerini söyleyerek, "Bizim kadından haberimiz yoktu. Gazetelerde çıkınca öğrendik. Bebeğini de biz almadık. Konuyu araştırıyoruz" dedi.

Bu arada Yasemin A.'nın durumunu öğrenen Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şube Başkanı Tevhide Yağan ise terminale giderek talihsiz kadına sahip çıktı. Yağan, "Talihsiz kadını Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne götüreceğiz. Ayrıca kaçırılmış olabileceğini düşündüğümüz çocukla ilgili olarak da yetkililerin çalışma yapmasını bekliyoruz. Çocuğun organ mafyasının eline düşmesinden korkuyoruz. Konunun takipçisi olacağız. Artık bu drama bir son verilmesi lazım" diye konuştu.

Konuyla ilgili önceki haberimiz için tıklayın.

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
fdbd8de76803baff5b0f8d3108c7b362@