Otağı Çadırı'nı ziyaret ettiler

Fuar çadırı
aile tipi kamp çadırı
5 yıl önce

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Yerel Kültür Derneği tarafından yapımı devam eden Otağı Çadır proje alanına ziyarette bulundu.

SYKD Başkanı Necmettin Kırık ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılanan Büyükşehir Belediye Başkanı Toçoğlu, Erenler ilçesindeki Otağı Çadır proje alanındaki çalışmaları yakından inceledi. Ziyarette Yerel Kültür Derneği çalışmaları ve Otağı Çadır Projesi hakkında bilgi veren Necmettin Kırık, Sakarya Yerel Kültürüne ve SYKD'ye verdiği desteklerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Toçoğlu’na teşekkür etti.
 
Otağı çadırı proje alanındaki çalışmaları çok beğendiğini ifaden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, bu projenin Sakarya'mız kültürüne önemli bir kazanç olacağını belirtti.

Başkan Zeki Toçoğlu Otağı Çadır Projesi alanına kazandırılacak Taraklı Evi'nin yapımına ve alanın çevre düzenlemesine Büyükşehir Belediyesi olarak katkı vereceklerini söyledi.

İlimizdeki tüm kültür derneklerine olduğu gibi Sakarya’da geniş bir tabanı bulunan Sakarya Yerel Kültür Derneği’ne de her zaman desteklerinin devam edeceğini belirten Başkan Toçoğlu, şehrimizin kültürel zenginliğine katkı sağlayan bu tür projelerden büyük memnunluk duyduğunu ifade etti.

Hafta sonu gerçekleşen ziyarette, Sakarya Yerel Kültür Derneği Yöneticileri ile Başkan Toçoğlu şehrimizdeki çalışmalarla ilgili sohbet ettiler.