Orhangazi Caddesi’nde çalışmalar tamamlandı

Vektörel çalışmalar
adapazarı çark caddesi restaur…
5 yıl önce

SASKİ tarafından Orhangazi Caddesi’nde başlatılan altyapı yenileme çalışmaları tamamlanarak cadde trafiğe açıldı. Çalışmalar kapsamında caddenin içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hatları yenilendi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından Orhangazi Caddesi’nde başlatılan altyapı yenileme çalışmaları tamamlandı. Sigorta Kavşağı ve Tek Kavşağı arasında kalan bölgede başlatılan altyapı çalışmaları kapsamında cadde için yeni içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatları inşa edildi.

SASKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Orhangazi Caddesi’nde başlattığımız altyapı yenileme çalışmaları ekiplerimizin yoğun mesaisi ile kısa sürede tamamlanarak trafiğe açıldı. Çalışmalar kapsamında Orhangazi Caddesi için yeni içmesuyu hattı inşa edildi. 1999 depreminde önemli ölçüde zarar gören kanalizasyon hattı yenilendi. Cadde için yeni yağmursuyu hatları inşa edilerek olası problemler ortadan kaldırıldı. Altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla bölgede asfalt serim işlemleri yapılarak cadde trafiğe açıldı. Kısa süre içerisinde de Büyükşehir Belediyemizin kentsel tasarım ve cadde yenileme çalışmaları kapsamında Orhangazi Caddesi’nde kaldırım yenileme ve asfalt serim çalışmaları başlatılacak. Sakarya’mızın girişi tamamlanan sağlam altyapısı ve kavuşacağı yeni görünüm ile şehrimize yakışacak” ifadelerine yer verildi.