Orhan Cami nano teknoloji ile dezenfekte edildi

Her gün binlerce kişiyi misafir eden mikrop ve bakterilerin yanı sıra birçok bulaşıcı hastalık riski altında olan Sakarya’nın tarihi camilerinden Orhan Cami, Sakarya Kültür ve Doğal kaynakları Koruma Derneği Başkanı Osman Zor’un girişimi ile Türkiye Büyük Millet Meclisi\'nde uygulanan Nano Gümüş teknolojisi ile dezenfekte edildi.

Cami temizlik görevlisi tarafından yapılan sabah temizliğinin ardından dezenfekte öncesi bakteriyel ölçüm yapıldı ve yapılan ölçümlerde temizliğe rağmen bin 700 ULR bakteri sayısı çıktı. Ölçüm sonrası Nano Gümüş teknolojisi ile bütün camii püskürtme yönetimi ile dezenfekte edildi ve dezenfekte sonrası yapılan ölçümlerde bakteri oranı 310 ULR bakteri sayısı düşerken, bu rakam hastanelerin ameliyathanelerinden dahi daha steril olduğu öğrenildi.

Sakarya Kültür ve Doğal Kaynakları Koruma Derneği Başkanı Osman Zor, Cami, Okul, Hastane, otobüs gibi toplumun kullanıma açık alanların hijyenik açıdan çok güvenilir olmadığını belirtirken bazı kurum ve kuruluşlar tarafından bir takım dezenfekte çalışmaları yapılıyor ancak bu çalışmalar yeterli değil bu yüzden toplu kullanım alanlarında hijyenik önlemler alınmalı ifadelerini kullandı.

Nanozar Ürünleri Pazarlama ve Uygulama Sorumlusu Armağan Bahadır, “NanoClearAG uygulama alanını uzun süreli hijyenik hale getirir, enfeksiyon bulaşma riskini ortadan kaldırarak patojenlerin gelişmesini ve salgın hale gelmesini engeller. İstenmeyen kokuları yok eder. Ürünlerimiz Sağlık Bakanlığı ve TSE onaylı olup, kişisel ve yaşam alanlarınızın hijyeninin yanı sıra hastaneler, oteller, okullar, camiler, toplu taşıma araçları gibi toplumun kullanımına açık alanların hijyeninde başarılı bir şekilde uygulanmaktadır” dedi.

Bahadır, açıklamasının son bölümünde ise “NanoCelarAG, son zamanlarda çok sık rastladığımız Domuz gribi, kuş gribi gibi birçok bulaşıcı hastalığın bir numaralı önleyici dezenfekte işlemidir ki bu uygulamanın bir örneği de geçtiğimiz haftalarda Türkiye Büyük Millet Meclisinde uygulandı” şeklinde konuştu.

9 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]