Okul Müdürleriyle Dönem Başı Eğitim Toplantısı Yapıldı

2009-2010 Eğitim Öğretim Yılı ikinci döneminin başlaması nedeniyle Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli, ilçedeki okul müdürlerinin katılımıyla dönem başı eğitim toplantısı düzenledi.

Ahmet Akkoç İlköğretim Okulu Konferans Salonu’nda; Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli’nin başkanlığındaki toplantıya Şube Müdürleri Fevzi Mahmutoğlu, Vedat Tezbiten, M. Hayri Çetinkaya ve ilçedeki tüm okul müdürleri katıldı. 

Adapazarı  İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli toplantıda yaptığı  konuşmada; okullarda en yetkili makam olan müdürlük makamının farklılık arz eden önemli bir yer ve sıkıntıların çözüm makamı olduğunu söyledi. Müdürlerin yaptığı her uygulamanın öğretmenin yakın takibinde olduğunu belirten Ziya Cevherli; “Eğer arkadaşlarımıza karşı tarafsız davranmaz, eşit muamele etmez, gözle görülür yanlışlar yapar isek sıkıntı yaşamaya mahkûm oluruz. Bu bizim meşruiyetimizi de tartışmaya açar. Bundan dolayıdır ki tüm okul müdürü arkadaşlarımın herkese eşit davranması, aynı mesafede olması, kurallardan şaşmaması gerekir. Çünkü kurumlar kurallarla idare edilir.”
dedi. 

Okul Müdürleri, Kusur Arayan Değil Kusurları Yok Edendir

3 Anaokulu, 60 ilköğretim okulu, 22 ortaöğretim okulu, 1 Rehberlik Araştırma Merkezi, 2 Halk Eğitim Merkezi, 1 Çıraklık Eğitim Merkezi olmak üzere toplam 89 eğitim kurumu müdürünün katıldığı toplantıda okul müdürlerine hitap eden Ziya Cevherli; “Uygulamalarımızda adaletten taviz vermememiz gerekir. Böylece kurumlar bulunduğu yerden daha da ileriye doğru gidecektir. Okul müdürü, kusur arayan değil kusurları yok eden, gideren olmalıdır. Geleceğimizin teminatı  sevgili öğrencilerimizin bilgili, donanımlı, kültürlü, sosyal kişiler olarak yetişmesinde okul yöneticilerimize büyük görevler düşmektedir.” dedi.

Yeni Okul Müdürleriyle Tanışma

Toplantıda, Şube Müdürü Fevzi Mahmutoğlu okulların gelir giderleri, personel iş ve işlemleri; Vedat Tezbiten yetiştirme kursları, ders dışı  çalışmalar ve SEBAP projesi; M. Hayri Çetinkaya da Okul Aile Birliği, Yetiştirici Öğretim Programı ve ilçe web sitesi hakkında bilgi verdiler. 

Adapazarı  İlçesi Dönem Başı Eğitim Toplantısı’nda yeni göreve başlayan okul müdürleriyle de tanışma gerçekleştirildi.

12 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]