Öğrenmenin Yaşı Olur mu?

Sakarya'nın Akyazı ilçe belediyesinde 21 yıldır santral memuru olarak çalışan 51 yaşındaki Mustafa Furuncuoğlu, her akşam mesai bitiminde meslek kurslarına katılarak kendini geliştiriyor.

21 yıldır Akyazı Belediyesi'nde santral memuru olarak çalıştığını söyleyen Mustafa Furuncuoğlu, okumanın ve öğrenmenin yaşı olmadığını söyleyerek, yıllardır bu tür kurslara katıldığını belirtti.

Furuncuoğlu, "Akyazı Endüstri ve Anadolu Teknik Lisesi'nin Mesleki Eğitim ve Kalifiye Eleman Yetiştirme Kursu'nda Metal İşleri Bölümü Telafi Eğitim Programı'nda öğrenim görüyorum. Haftanın 6 günü mesai bittikten sonra 6 saat derslere katılıyorum. Benim için bilgi, paradan daha önemli. Okumaktan ve öğrenmekten insana zarar gelmez. Okuyabildiğim kadar okuyacağım" dedi.

Metal İşleri Bölümü Öğretmeni Hüseyin Erdem, kursa genellikle 27 yaş altı kişilerin katıldığını belirterek, "Şu anda en yaşlı öğrencimiz Mustafa bey. Benden bile 15 yaş büyük. Ancak öğrenmeye o kadar istekli ki, kendisini kutluyorum. Çok azimli ve başarılı" diye konuştu.
16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
c9cf30eb580775511c0f7abb97c79ff9@