Oğlu futbolcu olsun istedi, kendi antrenör oldu

Akyazı'da kas hastalığı nedeniyle berberlik mesleğini bırakan baba, çocuğunun futbolcu olmasını hayal ederken kendisi antrenör oldu.

46 yaşındaki Özer Turgut'un hayatı 1995 yılında askerliğinin beşinci ayında konulan kas hastalığı teşhisiyle değişmeye başladı.

Hastalığı nedeniyle askerliğini tamamlayamayan Turgut, 2005 yılında hastalığının ilerlemesi sonucu mesleğini bırakmak durumunda kaldı.

Evli ve üç çocuk babası olan Özer Turgut, 2007 yılında yürümekte zorlanmaya başladı ve 2009 yılında ayağa kalkamaz duruma geldi.

Yaşadığı zor günlere rağmen çocukları ve eşinin sevgisiyle hayata tutunan Turgut'un hayatı çocuğunun futbolcu olması isteğiyle değişti.

Çocuğu futbolcu olmadı ancak Turgut'un kendisi antrenör oldu. Ve şimdi futbolcular yetiştiriyor.

Özer Turgut; "Futbolu çok seviyorum. Oğlumun futbolcu olmasını isterken o futbolcu olmadı. Ama ben antrenör oldum. Lisansım yok ama gönlümü futbola verdim. Beni hayata yeniden bağladı. İlk olarak Yuvalak'ta başladım. Mahalledeki çocuklarla başladım. 5 senedir Hacıfazlıoğlu Spor Kulübü'ndeyim. Bu kulüp Mustafa Pektemek, Ali Nail Duruş, Hakan Özmert gibi futbolcuları Türk futboluna kazandırmış. Şimdi 7-13 yaş grubundaki çocuklarımızı yetiştiriyoruz. 3 sporcumuzu Sakaryaspor alt yapısına verdik. Hedefim çocuklarımızı iyi yerlere taşımak. Yıldız futbolcular yetiştirmek"

1 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]