Off-Road Şampiyonası’nın 5. Ayağı Sakarya'da Yapılacak

Sakarya Ricoh Bayii
sakarya masör
27 gün önce
Türkiye Off-Road Şampiyonası 5. Ayak yarışları hafta sonu Sakarya’da yapılacak. 70 araç, 70 pilot ve 4 takımın katılım sağlayacağı yarışmada sporcular, şampiyon olmak için kıyasıya mücadele edecek.
Sakarya’da Türkiye’nin en prestijli otomobil sporu yarışı Türkiye Off-Road Şampiyonası, bu hafta sonu start alacak. Otomobil sporu tutkunları Sakarya Büyükşehir Spor Ada Tesisleri’nde ve belirli güzergahlarda nefes kesen heyecana ortak olacak. 70 araç, 70 pilot ve 4 takımın katılım sağlayacağı yarışmada sporcular, şampiyon olmak için kıyasıya mücadele edecek. Bu çerçevede 9 Eylül’de başlayacak olan şampiyonanın lansman programı gerçekleşti. Programa, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, 54 otomobil sporları kulübü üyeleri katıldı.
Lansman programında konuşan Yüce, ciddi bir aşama kaydedilen 260 dönüm arazi üzerine 850 metre drag pisti, 12 bin metrekare karting, süpermoto ile drift alanı olan Spor Ada Tesisleri’nde yapılacak olan bu yarışın sadece bir başlangıç olduğunu belirtti. Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ise Off-Road yarışları Sakarya’nın geçmişten bugüne organizasyonlara ev sahipliği yaptığı, yabancısı olmadığı bir organizasyon olduğunu aktardı. Şampiyona, 9 Eylül Cuma günü antrenmanlarla başlayacak, 11 ve 12 Eylül’de iki farklı ayak yarışıyla son bulacak. Sakarya’da yaşayan otomobil tutkunu binlerce sporsever yarışları Karaköy ile Kömürlük etaplarında hazırlanan alanlarda an be an takip edecek.
Hafta sonu gerçekleşecek olan şampiyona için hazırlıkların tüm hızıyla sürdüğünü aktaran Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Pistten geliyorum ve yoğun bir çalışma var, rampalar yapılıyor. Bizde tesisler konusunda bir ay içinde gerekli çalışmaları sonlandırmak üzere ihaleye çıkıp tamamen kalıcı tesisleri açmak için gerekli işlemleri başlatıyoruz” diye konuştu.
1 / 3