O müdürle ilgili flaş gelişme

okul (lise - üniversite) ve ka…
5 yıl önce
Sakarya’da, FETÖ şüphelisi İlçe Milli Eğitim Müdürü hakkında araştırma yapması için görevlendirilen fakat arkadaş olduklarını gösteren fotoğrafın ortaya çıkması sonucu açığa alınan ve kamudan ihraç edilen Kocaali İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çuhadar gözaltına alındı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası hakkında soruşturma açılarak açığa alınan Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalık hakkında araştırma yapması için müfettiş olarak Kocaali İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çuhadar görevlendirildi. Mustafa Çuhadar, Mehmet Çalık’ın FETÖ ile alakası olmadığı yönünde rapor yazdı. Ancak, Çuhadar ve Çalık’ın samimi arkadaş olduğu ve Çalık’ın Çuhadar’ı salıncakta sallarken çekilen fotoğraf ortaya çıktı. Görevine iade edilen Çalık yeniden görevden alınırken, bir süre sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü emrine verildi. Fotoğrafın ortaya çıkmasının ardından görevden alınan Çuhadar ise son yayınlanan Kanun Hükmündeki Kararname ile kamudan ihraç edildi. İhraç kararı sonrasında ilçe milli eğitim müdürü Mustafa Çuhadar dün FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı.
Kocaali İlçe eski Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çuhadar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Savcılık sorgusunun ardından 'Terör örgütü üyesi olmak' suçundan mahkemeye çıkarılan Mustafa Çuhadar, tutuklanarak Sakarya Cezaevi'ne gönderildi.