Niğdelioğlu “Sakarya’nın en büyük sorunu şehircilik”

BBP Sakarya Milletvekili Adayı, Mimar Süleyman Deva Niğdelioğlu katıldığı radyo programında, Sakarya’nın en büyük sorununun şehircilik olduğunu öne sürdü.

89.3 Radyo Net’de “Hülya Sürücü ile Detay Seçim Özel Programı”na konuk olan Niğdelioğlu, “İnşaat sektöründe ranta dayalı bir sistem sözkonusu. Şehir planlamasının tek elden yapılması doğru değil. BBP iktidara geldiğinde yeni sanayi hamleleri ile bunların hepsi düzelecek. Bilgi ve tecrübelerimi Sakarya’ya hizmet noktasında yansıtmak istiyorum” dedi.

Canlı yayında Ak Parti’nin usülsüz kadro atamaları yaptığını iddia eden Süleyman Deva Niğdelioğlu, “Terörün ilacı BBP’dir” şeklinde konuştu.

İşte BBP Sakarya Milletvekili Adayı, Mimar Süleyman Deva Niğdelioğlu’nun radyo programında yaptığı o açıklamalar:

“Ranta dayalı sistem sözkonusu"

“Sakarya’nın şehircilik meseleleri var. İnşaat sektöründe ranta dayalı sistem sözkonusu. Kağıt üzerinde kişi başına düşen milli gelirde oynamalar yaptılar. Oynama ile rakamların 10 milyon dolar aşağıya gittiğini herkes biliyor. Sağlıklı gelişme, gerçek ve temiz sanayileşme ile Sakarya’ya sanayi hamleleri yapılması gerekiyor. İşsizlik sorununa da kalıcı çözüm getirmek gerek.

“Ak parti usülsüz kadro atamaları yaptı"

Kadroları şişirdiler. Devlet küçülsün diyen Ak Parti şimdi kadroları tıkabasa dolduruyor. Usülsüz kadro atamaları yaptılar. Özellikle belediyelerde bunu yaptılar. İleride nüfus artacak, işsiz de haliyle çoğalacak. İşsiz gencimiz çok. Yazık günah değil mi? Yeni sahalar açtıkça bunların rayına gireceğini umuyorum.

“Sakarya'nın en büyük sorunu şehircilik"

Sakarya’da en büyük sorun şehircilik sorunu. Bilgilerimden faydalanmak isterlerse, her zaman paylaşmaya hazırım. Aday olmadan önceki dönemde 4 veya 5 mimar arkadaşla birlikte Büyükşehir Belediyesine gittik, “size yardımcı olalım” dedik. Bugün istemeseler de onlara yine destek veriyoruz.

“BBP iktidar olursa AVM'ler şehir dışına çıkacak"

Sakaryamızda ulaşım ve otopark sorunu var. İmarla ilgili keyfi yapılaşmalar sözkonusu. AVM’lerin şehir dışına çıkartılması lazım. İnşallah BBP iktidar olduğunda onları şehir dışına kaldıracağız.

“Hastane yeri yanlış"

Yeni hastane için Orman Bölge Müdürlüğü arazisini seçtiler. Oysaki yer seçimi çok yanlıştı. İsmini vermeyeyim, Ak Partili bir vekil, zamanında parmak işareti ile hastane yerini tespit ediyordu. Böyle şey olur mu? Hastane yeri çok yanlış bence. Hastanenin ayrıca bir de otopark sorunu var. Buna ben de hastaneye gittiğimde şahit oldum. Zorluk yaşadım. Arabamı çektiler.”

“Şehir planlamasının tek elden yapılması doğru değil"

Radyo programında Sakarya’da şehir planlamasının tek elden yapıldığını ve bunun doğru olmadığını öne süren BBP Milletvekili Adayı Süleyman Deva Niğdelioğlu “Sakarya’da şehir planlamasının tek elden yapılması yanlış. Teknik anlamdaki bilgimi ve tecrübelerimi Sakarya’ya hizmet etme noktasında yansıtmak isterim” şeklinde konuştu.

“Terörün ilacı BBP’dir”

Bir soru üzerine canlı yayında terör konusuna da değinen, ardından Suruç katliamı ve son olarak Ankara’da meydana gelen iki ayrı patlama olayını değerlendiren vekil adayı Süleyman Deva Niğdelioğlu, “Terörün ilacı BBP’dir. Kesin çözüm BBP iktidarından geçer” dedi.

“Çirkin söz sahibine aittir"

Niğdelioğlu Alperen Ocaklarının 1 Kasım seçimlerinde Ak Parti’yi destekleme kararını yorumlarken de, “Çirkin söz sahibine aittir. Onlardan medet umduranlar vebal altındadır”dedi.

“AK parti despot bir hakimiyet kurdu"

İktidar partisinin despot hakimiyet kurduğunu, parti içi demokrasinin işlemediğini öne süren Niğdelioğlu, halka korku salındığını iddia etti. Bir soru üzerine BBP-MHP ittifakına da değinen BBP adayı, “MHP ve BBP ittifakı talebini Sayın Devlet Bahçeli oyaladı. BBP bu seçimde tek başına hareket edecek. MHP ile ittifak bu seçimler için sözkonusu değil” şeklinde konuştu.

“Hatadan dönmek fazilettir"

BBP’nin seçim sürecinde yıpratılmak istendiğini öne süren Niğdelioğlu, böyle bir girişimde bulunanlara “Hatadan dönmek fazilettir. Üzerinize çamur yapışmadan dikkatli hareket edin. Kendinizi kullandırmayın” diye seslendi.

“Yazıcıoğlu suikaste kurban gitti"

“Ak Parti sinekten yağ çıkarmaya ve bizi yıpratmaya çalışıyor” diyen Süleyman Deva Niğdelioğlu, canlı yayında son olarak “Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu bir suikaste kurban gitti. İsteseydi ölmeden önce yeri tespit edilebilirdi. Yazıcıoğlu’nu cemaatin parası ile parti kurmuş biri gibi gördüler, oysa “o” bir gönül insanıydı” şeklinde konuştu.

8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
9768eb2b5fa88f6bec1b937f0e74d511@