Mustafa Kemal Atatürk, ilçelerde törenlerle anıldı

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 77'nci yılında Sakarya'nın Ferizli, Karasu ve Kaynarca ilçelerindeki törenlerle anıldı.

Ferizli'de Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende, Kaymakam Vekili Mehmet Fatih Çiçekli, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Cafer Güneş, Ferizli Belediye Başkan Vekili Naci Kıralın Atatürk Büstüne çelenk bıraktı.

Daha sonra Ferizli Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde öğrencilerin hazırladıkları çeşitli oratoryo gösterileri yapıldı.

Törene, vatandaş, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

- Karasu

Karasu Kaymakamlığı önünde düzenlenen törende, Kaymakam Şafak Gürçam, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Bahadır Helli, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Tören daha sonra Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Konferans Salonu'nda devam etti.

Törene, Cumhuriyet Savcısı Sedat Kaşıgüzel, siyasi parti temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

- Kaynarca

Kaynarca Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başlayan törende Atatürk'ün ölüm saati olan 9'u 5 geçe sirenler eşliğinde 2 dakika saygı duruşunda bulunuldu.

Daha sonra Kaynarca Belediyesi Düğün Salonu'nda Kaynarca Lisesi öğrencilerinin hazırladığı anma programında günün anlam ve önemini belirten konuşma, şiirler, Atatürk'ü anlatan oratoryo ve dans gösterisi yapıldı.

Törene, Kaymakam Kemal Şahin, Belediye Başkanı Zeynur Özel, Emniyet Amiri Sait Özmen, siyasal partilerin ilçe başkanları, daire amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]