Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Mont Blanc Güleryüz’de Tanıtıldı

Dünya'nın en prestijli kalemi olarak tabir edilen Mont Blanc; Ada AVM Güleryüz Altınbaş Mağazası'nda düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

EL YAPIMI

Mont Blanc,
hakkında bilgi veren Güleryüz Kuyumculuk Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Bedir prestijli kalemlerin 60 çeşitten (dolma kurşun ve tükenmez) oluştuğunu dile getirdi. Bedir, kalem fiyatlarını ise 300 Euro ile 1000 Euro arasında değiştiğini ve fiyatlara vade farksız 12 ay taksit imkânı sağlandığını söyledi. Kalemlerin el yapımı olduğunu hatırlatan İsmail Bedir, Güleryüz olarak böyle bir yeniliğe adım atmanın mutluluğunu Sakaryalılarla paylaştığını ifade etti.MARKA ÖYKÜSÜ

1910 yılında kapaktaki kırmızı renk, 6 yuvarlak köşeli beyaz bir yıldızla değiştirildikten sonra, dolmakalem tarihinin en ünlü markasının doğması için de fırsat oldu. Kapağın tepesindeki yıldız, bir dağın zirvesindeki buzula benzetilince, kalemlere Avrupa’nın en yüksek dağı olan Montblancın isminin verilmesine karar verildi. Şirketin efsane haline gelen “Meisterstück” (Usta işi) markalı dolmakalemlerinin üretimi 1924 yılında başladı ve hala elde üretilen bu kalemler, Dünya'nın en prestijli dolmakalem modeli olarak kabul ediliyor. 1920’li yılların sonlarında Montblanc kalemleri 60’tan fazla ülkede ve Türkiye'de sadece Ak Merkez, Nişantaşı ve Ada AVM'de Güleryüz Mağazaların'da satılan bir prestij aksesuarı haline gelmişti.
PRESTİJ MARKASI


1930 yılında Montblanc kalemlerde bugüne kadar gelen bir gelenek başlatıldı. İlk kez o yıl, kalemlerin altın ucunun üzerine 4810 numarası işlendi. Bu rakam Montblanc Dağı’nın denizden yüksekliği ve dolmakalemlerin üstün kalitesini simgeliyordu. 1986 yılında şirketin hala kullandığı “Montblanc–The Art of Writing” (Yazı Sanatı) sloganı ilk kez kullanıldı. Bu arada Meisterstück serisi kalemlerin altın kaplama sürümü de “Solitaire Collection” ismiyle piyasaya sunuldu. Sadece Montblanc markalı ürünlerin satıldığı ilk Montblanc butiği, 1990 yılında Hong Kong’ da hizmete girdi. Butikler bugün 70’ten fazla ülkede 200’den fazla şubeye ulaşmış durumda. Montblanc ürünleri, başta Free Shop’lar ve prestijli kırtasiye butikleri olmak üzere Dünya çapında 9 bin satış noktasında meraklılarına ulaşıyor. Bu arada Sakarya'da tek olarak Güleryüz Mağazaları'nda satışa sunuluyor.

15 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle