Mobilya imalatçılarında olağan genel kurul yapıldı

Sakarya mobilya imalatçıları küçük sanayi sitesi yapı kooperatifi yıllık olağan genel kurulu yapıldı.

Toplantıya kooperatif üyelerinin yanı sıra, üye olmayan imalatçıların da katıldı. Özellikle Sakarya dışındaki illerden gelip üye olma talepleri de dikkat çekti.

Tek liste ile yapılan genel kurul seçiminde SAMİKOP yönetim kuruluna; Lütfü Sunman ( Sunman Malzemecilik), Mahmut Canbaz (Birlik Mobilya), Mustafa Okuyan (Okuyan Masa),  Naci Üccan (Üccan Mobilya Dekorasyon),  Ahmet Balcı (Balcı Kereste)

Denetim Kurulu’na ise; Mustafa Demir ( Demir Kardeşler Mobilya),  Ayhan Akdağ ( Paşa Mobilya), seçildi.

Daha sonra teşekkür konuşması yapan yönetim kurulu başkanı Lütfü Sunman, bölgenin mobilya imalatı açısından önemli bir yer olacağını, sektörün geleceğinde istihdamı, imalatı ve ihracatı ile ekonomimize katkı sağlayacağını, ayrıca ilerde Kaynarca’nın mobilya imalatçıları için bir merkez olacağını söyledi.

Sunman açıklamasının devamında  "Şu an da mobilya sanayi sitesi için 55 hisse kalmış olup yoğun bir talep var. Proje hazırlama aşamasında hepsinin dolacağını talep edileceğini düşünüyoruz.   Ocak 2019’da Mobilya imalatçıları küçük sanayi sitesi inşaatına başlanması planlanıyor. Kaynarca’da yapılması planlanan SAMİKOP küçük sanayi sitesi ile bölgenin mobilya imalatı ile önemli bir yeri olacağını, orada imalat olcağını, orada istihdam olacağını ihracat olacağını ayrıca sadece bölgeye değil, bölge dışına da hizmet verecek tesislerin olmasını planlıyoruz.  Ayrıca kooperatif içi sosyal tesislerin de olacağı projemizin, 2020 yılının sonunda bitirilmesine yönelik çalışmalarımız devam ediyor.” dedi

Konuşmaların ardından genel kurulda kooperatifin işleyişine ve ileri dönemlerine yönelik çeşitli konular görüşülerek karara bağlandı
5 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]