Minik futbolcular, futbolun inceliklerini öğreniyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı Yaz Spor Okulları’na en büyük ilginin olduğu ilçelerden biri olan Akyazı’da Akyazı Belediyesi’nin de desteğiyle 75 öğrenci futbol sevdasıyla aşırı sıcaklara aldırış etmeden Pazarköy futbol sahasında Antrenör Ömer Ekinci eşliğinde futbol öğrenmeye devam ediyor.

Haftada 2 gün 25 kişilik gruplar halinde Pazarköy Futbol sahasında antrenmanlara gelen çocukların Antrenmanları oldukça keyifli ve güzel geçiyor. Yaz spor okullarından ve Yaz tatilinin böylesine güzel dolu dolu geçmesinden oldukça memnun olduklarını dile getiren Yaz spor okulu öğrencileri, “Bizlere her türlü desteğini esirgemeyen başkanımız Yaşar Yazıcı’ya çok teşekkür ediyoruz” dediler.

9 branşta hizmet

Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı ise, “Yaz spor okullarımızın kursları 9 branşta hizmet vermeye aralıksız olarak devam ediyor. Bizlerde onlara gerekli teknik ve sosyal alt yapıyı oluşturabilmek adına birçok noktada antrenman sahaları temin ettik. Şunu iyi biliyoruz ki burada şu anda 9 branşın içerisinde muhakkak ileride Akyazı’nın göğsünü kabartacak belki de milli sporcularımız çıkacak çünkü zaman zaman Yaz spor okullarımızdaki antrenmanlarını izlemeye gittiğimde çocuklar gerçekten sporu seviyorlar ve özveriyle çalışıyorlar bizler de üzerimize düşen sorumluluğun bilincindeyiz spor amacıyla bizlerden ne istiyorlarsa her zaman yerine getirmeye vardık bundan sonrada her zaman varız spora olan desteğimiz artarak devam edecektir” dedi.

Çok sayıda katılım

Yaz spor okulları Futbol branşında Pazarköy futbol sahasında Antrenör olarak görev yapan Ömer Ekinci, “Yaz spor okullarına bu kadar çok sayıda katılım yapmış bir ilçe olan Akyazı’da bugün çocuklarımız spora bu kadar düşkünse ve bu kadar çok sayıda katılım sağlandıysa bunun en büyük payı sayın Belediye Başkanımız Yaşar Yazıcı’dır çünkü kendisi her zaman spora ve sporcuya önem vermiş bir insandır. Spor insanları kötü alışkanlıklardan alıkoyar bedeni zinde ve sağlam tutar gençlerimizi bu anlamda daha ufak yaşlarda spora yönlendiren her türlü desteğini esirgemeyen eksiklerimizi ve ihtiyaçlarımızı derhal yerine getiren Başkanımız Yaşar Yazıcı’ya çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]