Milli Sporcularımız Tokyo 2020 Olimpiyatlarına Coşkuyla Uğurlandı

Milli eğitim bakanlığı onaylı …
milli egemenlik
1 yıl önce

2020 Tokyo Olimpiyatları'nda mücadele edecek milli sporcular, Japonya'ya gitti. İstanbul Havalimanı'ndaki törene Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu katıldı.

Japonya'nın başkenti Tokyo'da 23 Temmuz-8 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek 32. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda mücadele edecek milli sporcular, antrenörler ve yöneticilerden oluşan kafile, İstanbul Havalimanı'ndan törenle uğurlandı.

Havalimanının "VIP Lounge" bölümünde gerçekleştirilen törene Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da katıldı.

BURADA ÜLKEMİZİ EN GÜZEL ŞEKİLDE TEMSİL EDECEK SPORCULARIMIZ VAR!

Törende konuşan Bakan Kasapoğlu, milli sporcuların Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını belirterek, "Burada ülkemizi, 84 milyonu en güzel şekilde temsil edecek sporcularımız var. Onlar bizi her zaman gururlandırdı ve gururlandırmaya devam edecekler. İnşallah yine şanlı bayrağımız ve İstiklal Marşı'mız en güzel heyecanımız olacak." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından kafilede yer alan sporcu, antrenör ve yöneticiler, Türk Havayolları'nın Türkiye Olimpiyat Takımı için özel olarak giydirdiği uçakla Tokyo'ya hareket etti.