MHP'li Acartürk faturayı kendine kesti

1 Kasım seçimlerinde milletvekili seçilemeyen MHP Sakarya Milletvekili 2 nci sıra adayı Ali Rıza Acartürk faturayı kendine kesti.

Ali Rıza Acartürk, 1 Kasım seçimlerinde çıkan sonucu sosyal medya hesabından yorumlarken, “Mücadele kişiye, başarı ise takdire dayalıdır. Neyin başarıldığına değil, kimin nerede durduğuna göre yaptığımız değerlendirmede kimseyi suçlamaksızın hareket etmek gereği ortaya çıkmaktadır. Eğer sonucun bir sorumlusunu bulmak gerekirse, bunu nefsimde aramayı tercih edenlerdenim” dedi.
Acartürk seçim çalışmalarına destek verenlere teşekkür ettiği mesajında aynen şunları yazdı:

“Değerli dostlarım. Uzun ve meşakkatli bir seçim sürecini daha noktaladık, seçim sathı mahallinde, içinde bulunduğumuz uğraşa tüm dostlarımız omuz verdi, teşkilatlarımız elinden gelen gayreti göstermeye çalıştı, eskisiyle yenisiyle her ülküdaşımız görevini layikı veçhile yapmaya çalıştı. Mücadele kişiye, başarı ise takdire dayalıdır, neyin başarıldığına değil, kimin nerede durduğuna göre yaptığımız değerlendirmede kimseyi suçlamaksızın hareket etmek gereği ortaya çıkmaktadır. Eğer sonucun bir sorumlusunu bulmak gerekirse bunu nefsimde aramayı tercih edenlerdenim. Değerli dostlarım; yüreğimizde Milletimize hizmette nasibimizin olmamasının hüznü mevcut olmakla birlikte , hayra ilişkin tezahürün nefsimiz lehine olduğunu da bilmek gerektiğinin bilincinde olarak, seçim kampanyamız süresince, duasıyla ve desteğiyle maddi ve manevi yanımızda olanlara şükranlarımı sunmaktayım. Ülkemizin içine girdiği bu süreçte Allah’ın takdirinin millet menfaatine olması temennimizdir. Mutlaka buradan da alınacak ibretler bulunmaktadır. Ülkücü hareketin sükunetle yapacağı değerlendirmenin milletin geleceği açısından önemi ortadadır. Sevgili dostlarım; ne güzel anlatmış böyle zamanları iki cihanın Nebisi Hadis-i şerifinde "Yakında büyük fitneler olacak, o fitnelerde (yerinde) oturanlar ayaktakilerden, ayaktakiler yürüyenlerden, yürüyenler koşanlardan, daha hayırlı olacaklar." buyuruluyor. Huzur için önce sükunet, hayırlı karar için önce Tefekkür, Mevlam Görelim neyler, neylerse güzel eyler. Baki selam ve saygılarımla…”

Öte yandan MHP Sakarya Milletvekili Adayı Ali Rıza Acartürk, 1 Kasım seçimlerinden önce katıldığı radyo programında “Eğer seçimlerde başarılı olamazsak faturayı kendime kesmeye hazırım. Başarılı olursak da elde edilecek o başarı tüm ekibin başarısı olur” demişti.

8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
83b5f6d2bcf056f0da2d71db2aa6b0da@