Meteoroloji'den Uyarı : Sağanak Yağış Geliyor

Meteoroloji tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre , Marmara bölgesi, kuzey Ege bölgesi, batı, orta ve doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu bölgeleri şiddetli sağanak yağışı olması tahmin ediliyor. Kuvvetli yağıştan dolayı sel, su baskınları gibi sıkıntılara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: 

Ülkemizin iç ve kuzey kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Doğu Akdeniz'in Toroslar mevki ile Kütahya ve Afyon çevrelerinin yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak ve aralıklı sağanak yağışlı, diğer yerlerin ise az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının ülke genelinde önemli bir değişiklik olmayacağı öngörülüyor. Rüzgarın genellikle batı ve güneybatı, kuzeybatı kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile İç Anadolu'nun kuzeybatısında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-80 km/sa)eseceği tahmin ediliyor.

1 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]