Melen Baraj inşaatında şok; Firma iş bıraktı

Kocaali ilçesi Ortaköy bölgesinde İstanbul’un artan su ihtiyacını karşılamak için inşasına başlanan Melen barajı “ödenek ve hakedişler karşılanmadığı İçin” yüklenici firma tarafında DSİ ile yapılan sözleşme tek taraflı olarak iptal edildi.

Edinilen bilgiye göre uzun süredir ödenek sorunu yaşayan firma, hükümet nezdinde konuya çözüm bulma gayretleride sonuçsuz kalınca  şirket çareyi işi bırakmakta buldu.  DSİ’de ödenek sorunu  olduğu için  hak ediş ve ödenek sorununa çözüm bulamayan şirket işi bıraktı.

Şirket yaptığı  sözleşmelerden doğan hakları gereği  Melen Baraj bölgesinden  iş makinelerini, araç parkını ve tüm personelini melen baraj sahasından tahliye etmeye başladığı bilgisine ulaşıldı.  

Bilindiği üzere Melen barajda ilk gövde inşaası bitiminden sonra, ana gövdede çatlak oluşmuştu.  Bunun üzerine DSİ yeni bir ihale yaparak gövdenin güçlendirilmesi için çalışma başlatmıştı.  Melen barajının akıbeti ihaleyi alan firmanın ödenek yokluğu nedeniyle  işi bırakması sonucu belirsizliğini koruyor.  
 

firma
6 ay önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]