MEB-DER "Bi Dünya Kadın Projesi" gerçekleştirildi

Milli Eğitimciler Birliği Derneği Şube Başkanları Toplantısı MEB-DER Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

MEB-DER Genel Başkanı Ali AKILLI; ülkemizin maddi ve manevi kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla kurulmuş olan derneğimizin aylık şube başkanları toplantısını gerçekleştiriyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu bu hassas günlerde bizler de sorumluluk bilinciyle çalışmalar yapacağız dedi ve devam etti.

MEB-DER sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ederek doğruyu, iyiyi ve güzeli, faydalıyı, adaleti esas alarak, toplumun huzur içerisinde yaşamasına katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Milli Eğitimciler Birliği Derneği olarak bizler geleceğimizi, eğitimde “Önce ahlak ve maneviyat” prensibi esas alınarak, maneviyatçı nesiller yetiştirilmesinde görmekteyiz.

Sadece fiziki imkânların iyileştirilmesi, kalitenin ve iyi insan yetiştirmenin göstergesi olamaz. Eğitimde kalitenin ve iyi insan yetiştirmenin göstergesi okutulan kitapların içeriği ve yetiştirilen nesillerin topluma sağladığı fayda ve verdiği güven olmalıdır.

Nesillere; insanlığa faydalı olma ve onlara güven verme duygusunu ancak iyi bir ahlak eğitimi ile vermek mümkündür. Bizim evlatlarımız “ insanların hayırlısı insanlara faydalı olandır.” şuurunda yetiştirilmelidir.

Eğitim sistemimizin ; “iyi ve faydalı insan” ile “Allah rızası için iş gören nesiller” yetiştirmesi , öncelikli hedefi olmalıdır.

Genel Başkan Ali AKILLI; İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenmesi uygun görülen ‘’ Bi Dünya Kadın / Sakarya Örneklemi ‘’ projemizin hazırlıklarını tamamladık ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalamış olduğumuz protokol gereği 15 Ekim Perşembe günü ilimizdeki tüm rehber öğretmenlere yönelik Eğitim Uzmanı ve Uzman Psikolog Özkan Şenol tarafından verilecek konferans ile başlıyoruz. Konferansın ardından rehber öğretmenlerimiz aracılığıyla ilçelerimizde okullarda öğrencilere ve velilere yönelik eğitim seminerlerimiz devam edecek.

Bi Dünya Kadın Projemizin amaçlarını ;

- Aile ve toplum değerlerinin korunması ve geliştirilmesi

- Kadının toplumun temel yapısı içinde birey olarak kabul görmesi

- Karar alma mekanizmalarına dahil edilmesi

- İnsan hakları ve demokrasi bilincinin yerleştirilmesi

- Kadının sosyal risk olmaktan çıkarılması ve günümüzün en büyük problemlerinden birisi olan kadına şiddetin önlenmesine katkı sağlamak olarak sıralayabiliriz dedi.

Ali AKILLI ayrıca; Proje odaklı çalışmalarımız devam edecek. Bunun yanı sıra teşkilat eğitimlerimizi de tamamlayacağız. Her bir yönetim kurulu üyesinin kendi alanında ihtisas sahibi olacağını ifade etti.

8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
aed82317ee2f313b84c4de413a9708b6@