Marmara'ya Kötü Haber

Türkiye'nin büyük bir bölümünde aralıklarla yağış beklenirken, kuzey, iç ve doğu bölgelerde sıcaklıklar 4 ila 6 derece artacak.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmelere göre, Türkiye'nin büyük bir bölümünde aralıklarla görülecek yağışların, Kıyı Ege (İzmir, Aydın, Muğla), Çanakkale ve Antalya'nın doğu ilçeleri ile sabah saatlerinde Bingöl, Bitlis, Muş ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklığı, kuzey, iç ve doğu bölgelerinde 4 ila 6 derece artacak.

MARMARA'DA 12 DERECE DÜŞÜŞ

Balıkesir Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Bursa, Çanakkale ve Balıkesir bölgesinde bugün gündüz sıcaklığı 14-17 derece arasında değişiyor.

Bölgede salı gününe kadar gündüz sıcaklıklarının Bursa'da 4 derece düşerek 13, Balıkesir'de 8 derece azalarak 7, Çanakkale'de de 8 derece düşüşle 6 dereceye inmesi bekleniyor.

Salı günü Balkanlar'dan gelecek soğuk havanın etkisine girecek olan bölgede, salıyı çarşambaya bağlayan gece kar yağışı olacağı tahmin ediliyor.

Yağışla birlikte havanın soğuması ve hava sıcaklıklarında 10-12 derecelik bir düşüş olması bekleniyor.

Özellikle perşembe günü, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale çevresinde gece sıcaklıklarının eksi 2-4 derece arasında olacağı tahmin ediliyor.

DİĞER BÖLGELERDE HAVA

EGE: Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-50 km/sa) esecek. Bölgenin iç kesimlerinde meydana gelebilecek muhtemel soba ve doğalgaz zehirlenmelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

AKDENİZ: Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Antalya'nın doğu ilçelerinde (Aksu, Serik, Manavgat, Gazipaşa ve Alanya) kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; Batı Akdeniz'de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-50 km/sa) esecek. Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde meydana gelebilecek muhtemel soba ve doğalgaz zehirlenmelerine karşı vatandaşlar dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıldı.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; yağmur ve sağanak, Sivas ve Yozgat çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Rüzgar; bölgenin batısında güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-50 km/sa) esecek. Bölge genelinde meydana gelebilecek muhtemel soba ve doğalgaz zehirlenmelerine karşı dikkatli ve tedbirli olmak gerekmektedir.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Orta Karadeniz'in iç kesimleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması istendi.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, Kars ve Ardahan dışında bölge geneli aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; sabah saatlerinde Bingöl, Bitlis, Muş ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

Haber Siteleri
Soygun haber sistemi
marmara sondaj
12 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]