Mandalina büyüklüğündeki dolu korkuttu

tarım ürünleri dolu sigortası
10 yıl önce
Şehrimiz bu gün kötü hava koşullarına teslim oldu. Fırtına ve yağmur Sakarya ve ilçelerinde ciddi şekilde etkisini gösterdi.

Özellikle Karasu ilçemizde 7 dakika boyunca yağan mandalina büyüklüğündeki dolu taneleri herkesi korkuttu. Doludan kaçmak isteyen bir çok Karasulu ve tatilci vatandaş evlerine sığındı. Yağan doludan park halindeki bir çok araç da ciddi şekilde etkilendi. Bu araçların ya camları kırıldı ya da kaportaları yamuldu. Yağan dolu nedeniyle pek çok aydınlatma direği ise zarar gördü.

SakaryaRehberim.com Özel Haber
Ceviz Büyüklüğündeki Dolu, Araçlara Büyük Hasar Verdi

Basın mensuplarına doludan nasibini aldı.

Karasu ilçesinde etkili olan dolu yağışı birçok hasara yol açtı.

Karasu'da etkili olan dolu yağışı birçok hasara yol açtı. Ceviz büyüklüğündeki dolu nedeniyle araç trafiği aksadı, park halindeki araçlarda büyük hasar meydana geldi. Karasu'da 10 dakika boyunca etkili olan dolu yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. İlçenin büyük bir bölümünde etkili olan dolu, park halindeki araçlara büyük zarar verdi. Araçların camları kırıldı, kaportalarında hasar oluştu. Bazı binaların camları kırıldı, dolu öncesinde etkili olan fırtına nedeniyle bazı ağaçlar kökünden sökülerek yıkıldı. Dolu yağışı nedeniyle araç trafiği aksadı, yollarda su birikintileri oluştu. Dolu haberini yapmak için yollara düşen CHA muhabiri Mehmet Karakaş da doludan nasibini aldı ve aracı hasar gördü.

Doğu Karadeniz Caddesi'nde park halinde bıraktığı aracı zarar gören Önder Uzun, "İlk defa böyle bir şey gördüm. Aracımın arka camı kırıldı. Kaportada ezikler oluştu. Çok büyük hasar var." dedi