Macera Park'ta yaz kursları sona erdi

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı Yaz Kursları Bitirme programına katıldı.

Macera Park’ta gerçekleştirilen programa Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı. Programda kursa katılan öğrencilerin kurs boyunca yaptıkları eserler sergilendi. Programda konulan fotoğrafçılık kursu öğrencisi Furkan Kıroğlu, “6 hafta süren fotoğrafçılık kursunda hayatımda daha önce hiç duymadığım terimleri fotoğraf çekimi derslerinde öğrendim. Fotoğraf çekiminin yalnızca bir tuşa basmak olmadığını, kompozisyon kurmayı ve ışığın ne kadar değerli olduğunu öğrendim. Makro objektifle sanata vizörden bakmayı da öğrendim. Bize bu imkânları sunan Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na teşekkür ederiz” ifadelerini kullanırken; Tasarım kursu öğrencisi Yusuf Fahri Bayır ise, “Tasarım Kursu’nun kes yapıştır olmadığını kuru yapraklarla dekoratif tasarımlar yapmayı, geri dönüşüm malzemelerinin tasarım dersinde sanata dönüştüğünü Yaşayarak Öğrenme Parkı’nda almış olduğum eğitimlerle öğrendim. Bize bu imkânları sağlayan Büyükşehir Belediyemize teşekkür ederiz” diye konuştu.

Kursu bitiren öğrencilerden birinin velisi olan Çiğdem Örengül ise, “Öğrenci velisi olarak Büyükşehir Belediyemizin bize sunmuş olduğu yaz okulu imkânlarından dolayı teşekkür ederiz. Kızımın katılmış olduğu spor tırmanışı ve akıl oyunları takım çalışmasını öğrenmesine ve öz güveninin artmasına yardımcı oldu. Aynı zamanda küçük kızımla birlikte geldiğimiz için bulunduğumuz ortam ve hocalarımız sayesinde bizim açımızdan da keyifli bir yaz tatilini geride bıraktık. Macera Parkı’nda bizi kendi evleri gibi ağırlayan hocalarımıza ve projede emeği geçen herkese teşekkür ederiz” diye konuştu.

Programın son konuşmasını yapan Başkan Toçoğlu da “Son teknoloji ekipmanlar, alanında uzman eğitmenler ve çeşitli eğitsel aktivitelerle çocuklarımız Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı’nda kişisel gelişimlerine önemli katkılar sağlıyor. Her zaman ifade ediyoruz; Macera Parkı Türkiye’ye örnek bir projedir. Çocuklarımız Macera Park’ta almış oldukları eğitimler sayesinde yaz tatillerini verimli bir şekilde geçirdi. Kendilerine güvenleri arttı. Birçok alanda kendilerini gelişme fırsatı buldu” ifadelerini kullandı. Konuşmalarının ardında Yaz Kursları Bitirme Fotoğraf ve Tasarım Sergisi’ açılışı gerçekleştirildi. Programın devamında Başkan Toçoğlu, Yaz Kursları Bitirme programı kapsamında düzenlenen yarışmaları izledi.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
3a11806232987afe06faf203f090fac9@