LPG taşıyan TIR, duble yolda devrildi

Adapazarı Kaynarca duble yolunda LPG taşıyan bir TIR devrildi.

Yaklaşık 100 metre sürüklendikten sonra duran TIR nedeniyle yol bir saat trafiğe kapalı kaldı. TIR şoförünün yaralandığı kazada, TIR’ın dorsesinde LPG olabileceği ve gaz sızdırabileceği ihtimaline karşı panik yaşandı.

Adapazarı Kaynarca duble yolundan Adapazarı istikametine giden 34 BOP 31 plakalı Ali G. yönetimindeki TIR bir anlık dikkatsizlik sonucu yoldan çıkarak devrildi. Yan yatan TIR yaklaşık 100 metre sürüklendikten sonra durabildi. Çarpmanın etkisiyle TIR sürücüsü Ali G. yaralandı. Sürücü 112 Acil ekipleri tarafından Yenikent Devlet Hastanesi\'ne kaldırıldı.

Kaza sonrası TIR’ın dorsesinde LPG olabileceği ve gaz sızdırdığı düşünülünce panik yaşandı. Olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Kaza sonucu Kaynarca - Adapazarı Duble Yolu Adapazarı’na gidiş yolu yaklaşık 1 saat trafiğe kapatıldı. Jandarma ekipleri Adapazarı yönünü trafiğe kapatarak eski yoldan ulaşımı sağladı. Daha sonra TIR’ın LPG’yi boşaltıp dönüş yolunda olduğu anlaşılınca derin bir nefes alındı.

Yetkililer, “LPG tankı dolu olsaydı LPG tankı darbe aldığı için çok şiddetli bir patlama olabilir ve çevrede fındık toplayan köylüler de bu patlamadan etkilenebilirdi. Allah korudu” dediler.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]