Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Liseli öğrencilerden muhteşem tiyatro şenliği

Sakarya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen 4’ncü Liselerarası Tiyatro Şenliği kapsamında, Ali Dilmen Anadolu Lisesi öğrencilerinin sahnelediği, 1981-1982 tiyatro sezonunda “Yılın Oyunu” ödülünü alan “Rumuz Goncagül” adlı oyun büyük beğeni topladı.

Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri Kadriye Gün ve Ali Akgün’ün yönetimindeki öğrenciler, ortaya koydukları performanslarıyla izleyenleri adeta büyülediler. Katılımın yüksek olduğu geceye, il Milli Eğitim Şube Müdürü Zafer Levent Soyhan, Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Vedat Tezbiten ile çok sayıda okul yöneticisi, öğretmenler, veliler, öğrenciler ve tiyatro sever vatandaşlar katıldı.

Yaklaşık 1 saat 45 dakika süren oyunda tiyatro severlere sosyal mesajlar verildi. Yazar Oktay Arayıcı’nın kaleme aldığı eserde, Oyuncu Kadrosu: M.Zeynep Tunca (Gülsün), Kübra Kocataş (İnsaf Hanım), Tuğba Ayvaz (Modern Meddah), H.Hüseyin Şensu (Sıtkı), E.Berk Şengöz (Dursun Ali), M.Ali Şahin (Müfit Mürted), Dilek Pelin (Ayşen),Yasin Savun (Refik Mayısoğlu), Onur Öbekcan (Halet Rezaki), Mehtap Özcan (Çöpçatan), Meltem Uzun (Çiçekçi Sürahi).

Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten, programı çok beğendiğini ifade ederek emeği geçen okul müdürü, öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür etti ve oyunu hazırlayan öğretmenlere çiçek takdim etti. Ali Dilmen Anadolu Lisesi Müdürü Melik Hayri Çetinkaya da, gençleri sosyal alanda özgüvenleri yüksek bir şekilde yetiştirmek amacına yönelik olarak düzenlenen etkinliklerin önemine dikkat çekerek, oyunu izlemeye gelen tüm misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür etti.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]