Kuzeyin 19 mahallesine yeni hat

Karasu’da 19 mahalleye daha sağlıklı ve bol içmesuyu ulaştıracaklarını belirten SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Karasu ilçemizde 19 mahallemiz için 10 kilometrelik yeni bir içme suyu hattı ve içmesuyu deposu inşa edeceğiz. 14 Mart Salı günü proje için ihaleye çıkıyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, şehrin kuzeyi için yeni bir içme suyu projesinin müjdesini verdi. Dr. Rüstem Keleş, “Sakarya’yı dünya standartlarında içme suyu ve sağlam altyapısıyla öncü bir şehir haline getirmek amacıyla 16 ilçemizde önemli yatırımlar yapıyoruz. Bu kapsamda Karasu ilçemize bağlı 19 mahallemizi kapsayan içme suyu projemizi hayata geçiriyoruz. Kurudere Yeşilköy bölgesinde yaklaşık 10 kilometre içme suyu hattı ve bir içmesuyu deposu inşa edeceğiz. 14 Mart Salı günü proje için ihaleye çıkıyoruz. Hayırlı olsun” diye konuştu.

19 mahalleyi kapsıyor

Şehrin kuzeyinde altyapı ve içme suyu anlamında herhangi bir sorun kalmayacağını belirten SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Şehrimizin kuzey bölgesinde bir taraftan önemli yatırımları hizmete alırken bir taraftan da dev projelerimizde çalışmalar devam ediyor. Şimdi de bu projelere bir yenisini daha ekliyoruz. Karasu ilçemizde 19 mahallemiz için 10 kilometrelik yeni bir içme suyu hattı ve içme suyu deposu inşa edeceğiz. Yakın zamanda devreye alacağımız Şerbetpınarı İçmesuyu Arıtma Tesisi ile entegre olacak proje ile bölgede zaman zaman görülen bulanıklık ve yetersizlik sorunu tarihe karışacak” ifadelerini kullandı.

İhale 14 Martta

Dr. Rüstem Keleş, “İçme suyu ve altyapıya dair birçok konuda şehrimizin geleceğini garanti altına almak adına gece gündüz çalışıyoruz. Karasu’da 19 mahallemiz için önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacağız. Proje kapsamında Kurudere, Yeşilköy, Yenidoğan, Ardıçbeli, Ortaköy, Adatepe, Akkum, Camitepe, Denizköy, Gölköprü, Hürriyet, İhsaniye, Karamüezzinler, Kancalar, Konacık, Manavpınarı, Resuller, Taşlıgeçit ve Üçoluk mahallelerimize 10 kilometrelik yeni hatla birinci sınıf içme suyu ulaştıracağız. İhalemizi 14 Mart Salı günü gerçekleştireceğiz” dedi.

Yeni lastik satışı
yeni kilit
5 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]