"Kuzey ve Güney Kültürler Buluşması" toplantısı yapıldı

güney akdeniz seyahat
7 yıl önce
Karasu ve Taraklı Kültürlerini ilçe halkına tanıtmak üzere hazırlanan "Kuzey Güney Kültürler Buluşması" projesinin ilk toplantısı Taraklı’da yapıldı.

İki hafta önce Karasu Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nuri Haşmenoğlu ve İrfan Özdilek’in Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman\'ı makamında ziyaret ederek, Karasu ve Taraklı Kültürlerini ilçe halkına tanıtmak üzere hazırlamış oldukları "Kuzey Güney Kültürler Buluşması" projenin ilk toplantısı Taraklı Hisar Konağı\'nda yapıldı.
 
Taraklı Kaymakamı Ömer Yılmaz’ın da katıldığı toplantıda Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman turizm ve kültürel anlamda Taraklıda yapılan çalışmalar hakkında görsel bir sunum yaparak toplantıya katılan katılımcılara bilgiler verdi.

Özkaraman  proje hakkında şunları söyledi. “2015 yılı Nisan ayında Taraklıda, 2015 yılı Mayıs ayında Karasu\'da yapılması düşünülen program çerçevesinde Taraklı Kültürünü Karasu halkına, Karasu Kültürünü Taraklı halkına tanıtmak üzere bazı etkinlikler düzenlenmesi konularını görüştük” dedi. 
 
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof Dr Mustafa İSEN\'de toplantıya katılarak Taraklı ve Karasu Belediyelerinin kültürel anlamda böyle bir program yapmalarından dolayı memnun olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa İsen “Taraklı’da sürdürülen kültür ve turizm çalışmaları umut vericidir. İlçenin geleceği için tünelin ucu görünmüştür” dedi.

Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Mustafa İsen, Taraklı’da incelemelerde bulundu
 
Eşi Reyhan İsen ile birlikte Taraklı’ya gelen Mustafa İsen’’e Taraklı Kaymakamı Ömer Yılmaz Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman Belediye Başkan Yardımcısı Alaattin Koç ve AK Parti İlçe Başkanı Erdal Özen ve yönetim kurulu üyesi İbrahim Günay katıldı.
 
Tarihi evlerde gerçekleştirilen restorasyon çalışmalarını inceleyen İsen yaptığı açıklamada “Daha öncede Taraklı’ya kültür ve turizm amaçlı ziyaretler gerçekleştirmiştik. Gündeme getirdiğimiz projelerin takip edilmesi neticesinde Taraklı’ da önemli mesafeler alınmıştır. Taraklı’da gerçekleştirilen Kültür ve turizm çalışmaları sonrasında umut verici sonuçlar alınıştır. Taraklı için tünelin ucu görülmüştür. İlçe merkezinde tarihi han’ın restorasyonu ve termal turizmi yatırımları ile daha da güzel gelişmeler olacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa İsen ve beraberindekiler ilçedeki tarihi evlerde incelemelerde bulunduktan sonra ilçeden ayrıldılar.