Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Kutluata'dan gündeme dair çarpıcı açıklamalar

MHP Sakarya Milletvekili Münir Kutluata, ülke gündemine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

MHP Sakarya Milletvekili Prof.Dr. Münir Kutluata, Kanal B televizyonunda Gürbüz Evren’nin hazırlayıp sunduğu,  “Bekleme Odası” adlı programa konuk oldu. Canlı yayın konuğu olan Kutluata, Gürbüz Evren ve seyircilerden gelen soruları cevapladı.

Kutluata, ekonomi, dış politika, alkol yasası, Gezi Parkı olayları, çözüm süreci ve birçok konuda değerlendirmelerde bulundu. MHP’nin çalışmalarını anlatan Kutluata, partisinin de destek verdiği alkol düzenlemesi hakkında,  “MHP’nin parti programında ve çalışmalarında gençliğin alkol ve uyuşturucu maddeye karşı korunmasına yönelik çalışmalar bulunuyor. Düzenleme geçti, ancak başka yere dikkat çekmek, dikkatleri dağıtmak için zamanlama olarak iktidar tarafından bir taktik yürütüldüğüne yine şahit olduk” dedi.

Reyhanlı ve birçok alanda yaşanan sorunların üstüne gelen alkol düzenlemesi ile ülkede yeni bir gündem oluştuğuna dikkat çeken Münir Kutluata, “ Bir şeyler çok güzel unutturuldu” dedi. Gezi Parkı’nda yaşanan olaylara değinen Kutluata, iktidarın her konuda çok acımasız ve tahammülsüz olduğuna vurgu yaptı. Suriye başta olmak üzere dış ilişkiler konularına değinen Kutluata, ekonomi alanında gelen yoğun sorulara da cevap verdi.

Ülkemizde fakirleştirme politikasının yoğun bir şekilde uygulandığını anlatan Kutluata, “Ekonominin temeli üretimdir. Dış kaynaklı ve ithalata dayalı tüketim içeren bir ekonomiyle çarkı döndürmeye çalışan iktidar, büyük bir yanlışın içinde olduğunu acaba fark etmiyor mu? Hane halkı borcu, gelirine oranla yüzde 60’lara dayandı. Etten samana, tornavidan çakıya kadar ne varsa ithal ediliyor. Üretim yoksa, iş ve aş olmaz” dedi.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]