Kurşunlanan gazinoda müşteri öldü, garson yaralandı

Sapanca ilçesinde gazinoya düzenlenen silahlı saldırıda müşteri öldü, garson yaralandı.

Olay, Uzunkum köyündeki bir gazinoda meydana geldi. Gece yarısı gazinoya gelen kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, iş yerine ateş açtı. Açılan ateş sonucu pencere kenarında oturan Nezir E. (59) isimli müşteri ile garsonluk yapan Ekrem S. (30), yaralandı.

Ambulanslarla Sapanca ilçe hastanesine kaldırılan yaralılardan Nezir E., hayatını kaybetti. Garsonun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Jandarma kriminal ekipleri, saldırıdan sonra gazino ve çevresinde çalışma yaptı. Saldırıyı gerçekleştiren kişi ya da kişilerin yakalanması için çalışma başlatıldı.
Sapanca ilçesinde gazinoya düzenlediği silahlı saldırıda iş adamını öldürdüğü, garsonu yaraladığı iddiasıyla aranan şüpheli, jandarmaya teslim oldu.

Uzunkum köyünde silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden iş adamı Nezir E.’nin (59) cinayet şüphelisi olarak aranan 36 yaşındaki O.K, İlçe Jandarma Komutanlığı'na teslim oldu. O.K, işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Uzunkum köyündeki gazinoya kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce 5 Aralık'ta ateş açılması sonucu pencere kenarında oturan müşterilerden iş adamı Nezir E. kaldırıldığı hastanede ölmüş, garsonluk yapan Ekrem S. (30) yaralanmıştı.

Cinayetin diğer şüphelisi E.Ş, 16 Aralık'ta kovalamaca sonucu polis tarafından yakalanarak tutuklanmıştı.
Sapanca ilçesinde faaliyet gösteren gazinoda bir iş adamının ölümü, bir garsonun da yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı saldırının faili olduğu iddiasıyla aranan şüpheli, İstanbul'da yakalandı.

Sapanca Gölü kıyısındaki bir gazinoya geçen yıl 5 Aralık'ta düzenlenen silahlı saldırıda cam kenarında oturan müşterilerden iş adamı Nezir Elma (59) vücuduna isabet eden kurşunla hayatını kaybetmişti. İş yerinde garsonluk yapan Ekrem S.'de (30) yaralanmıştı. Silahlı saldırının ardından Sapanca Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında cinayet şüphelisi olarak aranan E.Ş., 17 Aralık'ta polis tarafından kovalamaca sonucu Serdivan ilçesinde yakalanmış ve nöbetçi mahkemece tutuklanmıştı. Silahlı saldırıyla ilgili arandığı öne sürülen O.K.(36) de jandarmaya teslim olmuştu. Adliyeye sevk edilen O.K. tutuklanmıştı. Sapanca Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmada aranan bir diğer şüpheli C.K.'nın İstanbul'un Kartal ilçesinde saklandığını tespit eden jandarma, şüpheliyi düzenlediği operasyonla yakaladı.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen C.K. tutuklandı. Şüphelinin başka suçlardan kesinleşmiş 7 yıl hapis cezasının bulunduğu öne sürüldü.
9 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]