Kurbanlıklar alıcısını bekliyor

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Sakarya Ticaret Borsası Hayvan Pazarı'nda "son gün" hareketlilik yaşanması bekleniyor.

Ağrı, Van ve Muş gibi doğu illerinden Erenler ilçesindeki hayvan pazarına gelen satıcılar, müşterilerine daha iyi hizmet sunmak amacıyla hayvanlarını tarakla temizliyor.

Büyükbaş hayvanların 3 bin 500 ile 10 bin TL, küçükbaşların 600-700 TL arasında alıcı bulduğu pazarda müşterilerle satıcılar arasında sıkı pazarlık yaşanıyor.

Pazarda hareketliliğin son günlere doğru artması bekleniyor.

Kurban satıcısı Deniz Arslan yaptığı açıklamada, büyükbaş hayvan piyasasının doğuda daha hareketli olduğunu belirterek, "Çünkü biz pahalı aldık, piyasa burada düşük. 5 bin 500 TL'ye aldığımız hayvanı 6 bin TL'ye veriyoruz. Satışlar bugün durgun ama gününe göre değişiyor. Müşterilere iyi hizmet vermeye çalışıyoruz. Hayvanları temizliyoruz. Hayvan da rahatlıyor böyle" diye konuştu.

Ağrılı hayvan satıcısı Naci Sarı da satışların iyi olduğunu vurgulayarak, "Bayrama daha üç gün var. İnşallah hayvanlarımız tükenir. Herkes hayvanını getirdi, satışlar daha da iyi olacak inşallah" ifadesini kullandı.

Türkiye'de son günlerde yaşanan terör olaylarına çok üzüldüklerini dile getiren Sarı, "Türkiye'de artık birlik, beraberlik, barış ve kardeşlik istiyoruz. Hepimiz kardeşiz. Alevi'si, Kürt'ü, Türk'ü, Çerkez'i, Laz'ı hepimiz biriz, bu ülke hepimize yeter, çoktur bile. Birlik ve beraberlik içerisinde yaşayalım" şeklinde konuştu
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
dd623c2a691e634e3a76eb29dbe3b274@