Kurbanlık uyarısı

Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mustafa Yıldız, vatandaşların kurbanlık hayvan bulamama nedeniyle panik yapmasına gerek olmadığını ifade ederek; "Kurbanlık hayvan sayısında sıkıntı yok" dedi.

Yıldız yaptığı açıklamada, sosyal medyada ve de halkın arasında kurbanlık hayvan bulunamayacağıona yönelik oluşturulan asılsız dedikodular ve de asılsız haberlere kimsenin itibar etmemesini söyledi.

Kurbanlık hayvan gerek küçükbaş( koyun, keçi) gerekse büyükbaş sığır stoklarının yeterli sayıda olduğunu anlatan Yıldız; "Kurban bayramlarında yaklaşık 2 milyon küçükbaş, 600 bin büyükbaş hayvan kesiliyor. Sosyal medyada ve de halkın arasında oluşturulan asılsız dedikodular ve de asılsız haberlere kimsenin itibar etmemesini tavsiye ediyorum. Haberler tamamıyla ticari kaygı taşımaktadır. Haberi yapanlar bir an önce kurbanlık hayvanlarını satma derdindedirler. Ayrıca Tarım Bakanlığının taktırmış olduğu kulak küpeli ve resmi Pazar yerlerinden kurbanlık hayvanlarını tedarik edilirse hastalıklardan arı ve uygun kurbanlık hayvan temin edebilirler. Halkımıza şimdiden güzel bir bayram geçirmelerini dilerim" dedi. 
 

2 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
39c8d96fc378f9326776245e7747112e@